Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan akit idén nem...

Van itt olyan akit idén nem vettek fel (fog) orvosira? Nektek hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Pár ponttal lecsúsztam, így én úgy döntöttem rápróbálok még egyszer. Októberben a bioszt májusban a kémiát írnám újra.


Az érdekelne, aki hasonló helyzetben van mit tesz és mennyire van elcsüggedve? Van még valami amit tudnátok ajánlani erre a plusz egy évre ami "kimarad" az egyetemi élményekből?

Olyanok válasza is érdekelne, akik más egyetemi szakra való bejutás miatt halasztottak.

Előre is köszönöm!:)



2020. aug. 3. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Engem sem vettem fel elsőre, második próbálkozásra jutottam be. Én csak januártól kezdve tanultam mindkét emeletre. Nem is bánom, hogy elsőre nem sikerült, utólag látom, nem álltam készen az egyetemre. Érdekes mennyit változik az ember akár 1 év alatt is.

A fennmaradó időben csinálj jogsit, angol nyelvizsgát (nyelviskolában), vállalhatsz valamilyen munkát. Most van időd akár egy új nyelvet is elkezdeni vagy egy régit feleleveníteni. Ajánlanám, hogy utazz, de a vírus miatt ez most nem egyszerű.

Találkozz sokat a barátaiddal, tölts minőségi időt a családoddal!

Ne szomorkodj, nekem életem egyik legjobb éve volt,remélem te is a legjobbat hozod ki belőle.

Sok sikert!

2020. aug. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Engem annak idején nem vettek fel kétszer egymás után. Csináltam egy okj-t az üres időben (fogászati asszisztensit). Eléggé féltem, hogy ha nem vettek fel akkor majd mikor sikerül már túl öreg leszek a többiekhez képest meg hogy nem leszek elég okos hozzá és a sikertelen felvételi talán ennek a jele... Hülyeség volt. Voltak simán nálam sokkal idősebbek is és a bentmaradás csak szorgalom és kitartás kérdése volt. Idén diplomáztam. Ne add fel ha ezt szeretnéd, mert mindig bánni fogod. Nyugodtan próbáld meg újra. Se az egyetemen se utána nem fogják megkérdezni, hogy mennyi idő alatt vagy mikor és hogyan végeztél csak a munkád minősége és a szakmai hozzaallasod, emberséged ami fontos. Hajrá :)!
2020. aug. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, nagyon kedvesek és bíztatóak vagytok! :) Nem tervezem feladni, mert tényleg ez a vágyam, ezt szeretném csinálni a jövőben. Kéttannyelvű suliba jártam, így van már 2 nyelvvizsgám, de a vezetést mindenképp elkezdem. Picit aggódok, hogy a barátaimmal/ barátommal/ családommal keveset tudok majd lenni, mert mindenkinek meglesz a saját munkahelye/egyeteme, de bíztatnak, hogy megoldjuk valahogy ezt is. Több embertől hallottam, hogy ez az egy év lehet, hogy pont nagyon jó lesz, csak nyilván nehezen képzelem el, mert egyenesen szeretek haladni és a terveimet megvalósítani, ezért vagyok kicsit beijedve.
2020. aug. 9. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!