Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Következő lépcsőfoknak egy...

Következő lépcsőfoknak egy "Celestron NexStar 127 SLT" csillagászati távcső mennyire jó döntés?

Figyelt kérdés

Még tavaly nyáron kezdtem el komolyabban foglalkozni a csillagászattal, vettem is magamnak egy "Celestron Powerseeker 80 EQ" távcsövet.


Azthiszem, ez kezdésnek tökéletes választás volt, de most jutottam el arra a szintre, hogy egy lépcsőfokkal feljebb lépnék.


A célom, hogy pl. a bolygókat tisztábban láthassam, valamint feltáruljanak előttem a mély-ég objektumok is. (később pedig ezzel a távcsővel már az asztrofotózásba is bele akarok kezdeni)


Szerintetek mennyire lenne ez okos döntés?

Esetleg más fajtát ajánlanátok? (gondolok itt pl. a Skywatcher-ekre)


Még egy gyors kérdés:

Az asztrofotózás elkezdéséhez milyen plusz eszközökre lenne szükségem?



2016. febr. 12. 20:30
 1/3 anonim válasza:
Szia! Szerintem nem rossz ez a távcső viszont én régebben mikor csillagászkodtam akkor általános használatra mikor a bolygóktól kezdve a csillagködökig minden érdekelt akkor 1/10es nyílásviszonyú távcsőnél nagyobbat nem választottam. Nekem egy 100/1000es Newton távcsövem volt. Nyílásviszonyt úgy kapod meg hogy a fokusztavolsagot elosztod a tükör átmérővel. 1/10 a legideálisabb mindenre. Ha kisebb akkor a távcső fényerősebb ami jobb a halvány csillagködökre. Ha mondjuk 1/13 mint amit néztél az jobb a bolygókra.
2016. febr. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az asztrofotózáshoz szinte a távcső a legolcsóbb tétel. Ahhoz, hogy valaki több perces képeket tudjon csinálni, ahhoz a belépő szintű felszerelés több mint 500.000 forint.

A te távcsöveddel inkább a Holdról, illetve kamerával a bolygókról fogsz tudni képeket csinálni.

2016. febr. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszaitokat :)
2016. febr. 15. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!