Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akik orvosi egyetemre jelentke...

Akik orvosi egyetemre jelentkeztek volt B tervetek, hogy más szakot is bejelöltök, ha nem vesznek fel az orvosira vagy a következő évben újra próbáltátok/próbáljátok?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék jelentkezni az orvosi egyetemre, de félek hogy nem vesznek fel a Semmelweisre, hiszen kettő darab kb. 85%-os emelt kell és tartok tőle, hogy nem fog sikerülni. Ezért gondolkozom, hogy másik szakot is megjelöljek, ahová jó az emelt biosz-fizika páros. Ezeken a szakokon gondolkozom: Gépész/ Villamos / Mechatronikai mérnök esetleg gyógyszerész , bár nőként félek, hogy hátrányban lennék.


Másik egészségügyi szakmát nem szeretnék bejelölni az alacsony fizetés miatt.


Tehát a kérdések:


* Ellehet végezni az orvosi egyetemet úgy , hogy otthonról semmilyen támogatást nem kapok a rossz anyagi helyzet miatt?


* Ha bejelöltetek más szakot mi volt az és nem bántátok meg, hogy nem az orvosira mentetek?


* Emelt fizika-biológia párossal milyen jól fizető szakmákat tudtok ajánlani?



2020. aug. 20. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Fogorvosi esetleg?

1 evvel kevesebb a képzési idő mint orvosin plusz utána praktizálhatsz is és jól fizető szakma.

2020. aug. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos a biológia szakot szokták főleg bejelölni, rengeteg ilyen orvosira be nem jutott csoporttársam volt, magasan hordták az orrukat, hogy ők 1 év múlva már nem lesznek itt, mert mennek majd orvosira újra stb. Hát tenyleg nem voltak ott, de simán csak kibuktak
2020. aug. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Engem felvettek orvosira, de az ápoló szakot jelöltem B tervnek. Valószínűleg nem kezdtem volna el, ha nem vettek volna fel, hanem legalább egyszer még megpróbáltam volna az orvosit, de ha ezután sem akart volna összejönni, akkor szívesen lettem volna ápoló is.

Én azt ajánlom, hogy ha nem kapsz támogatást otthonról, akkor vagy hagyj ki egy évet egyetem előtt és dolgozz (esetleg külföldön), hogy legyen tartalékod, és/vagy legalább első 2-3 évben inkább diákhitelből és szociális és egyéb ösztöndíjakból élj, munkát legfeljebb nyáron vállalj, mert folyamatos diákmunka mellett csak nagyon nyögvenyelősen, folyamatos csúszásokkal, rossz átlag miatti fizetős szakra átkerüléssel szokott végződni a dolog. Utána már talán lenne időd rendszeresen heti pár óra munkára, de az első pár évben nagyon nem ajánlom.

2020. aug. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
A másik három orvosit nem fogod megjelölni? Biztos, hogy orvos akarsz egyáltalán lenni?
2020. aug. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem vesznek fel AOK-ra akkor menj fogorvosnak, állatorbosnak esetleg gyógyszerésznek.
2020. aug. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a fogorvos és a gyógyszerész játszott még B és C tervként. Sejtettem, hogy az orvosiról le fogok csúszni, így nagyon örültem a fogorvosinak is. Nem bántam meg végül, több szempontból is jobban passzol hozzám, mint az orvosi.
2020. aug. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#5

Azzal tisztában vagy, hogy az állatorvosin magasabb a ponthatár, mint a Semmelweisen?

Egyébként kérdező, vidéken több szempontból is olcsóbb az élet.

Csak a SOTE-t fogod megjelölni, a másik három egyetemet nem?

2020. aug. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A fogorvosit nem szeretném megjelölni és igen, csak a SOTE-t fogom megjelölni, a másik 3 egyetem 300-400 km-re van így a hazajutás is egy kisebb vagyon lenne.


Októberben érettségizek így novembertől dolgozni szeretnék (most még diákmunkázom augusztusban), de az eddigi pénzem és ösztöndíjak,amiket a 4 év alatt kaptam mindig elmentek ételre vagy a számlákra, mert arra sem volt pénz, így tartok tőle, hogy ez lesz, ha dolgozok is majd és nem tudok félre rakni laptopra, kolira stb. - re.

Hitelt nem szeretnék, mert a szüleimen keresztül látom, hogy mi lett a vége a folyamatos hitel felvételeknek.


Igen orvos szeretnék lenni, de szülői támogatás nélkül nem látom már az esélyét.


Állatorvosit nem bírnám, nem lennék képes az állatokat elaltatni.


A gyógyszerészetin és egyéb mérnöki szakokon gondolkozom még, mert a mérnöki szakok még úgyahogy érdekelnek a fizetés se rossz, jó hozzájuk a fizika emelt, bár lehet, hogy matek emelt nélkül nehéz lesz.

2020. aug. 21. 13:58
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jelöld be a többi orvosit is, ha tényleg orvos szeretnél lenni. Én 500km-re vagyok, és diakjeggyel nem olyan drága (3800Ft-bol haza tudok jönni)


Engem se vettek fel elsőre. Az első felvételin bejelöltem a fogorvosit meg a gyógyszerészetit, de tudtam, ha felvesznek se fogok beiratkozni, így a második felvételinél már csak az orvosi egyetemeket jelöltem be.


Pécsen a koli nem drága, államin 10ezer ft/hó. Debrecenben ha jól tudom 22 (de ebben nem vagyok biztos, nem oda járok, ismerőstől hallottam annó)

2020. aug. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én vegyészmérnökit jelöltem be még orvosi mellett.(Emelt kémiám volt.) Nincs kézügyességem,hogy fogorvosira menjek. Gyógyszerészeti pedig nem érdekelt annyira. Testvérem biomérnöknek alapszakra ment,biotechnológia vagy egészségügyi mérnök MSc-re szeretne menni. Ő nem próbálta meg újra az orvosit.Érdekli az,amit tanul. Viszont érzem néha rajta,hogy orvosi volt az álma. Szerintem ha tényleg az orvosi a cél,akkor ne kezdj el másik szakot.
2020. aug. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!