Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes hajléktalannak nyilván...

Érdemes hajléktalannak nyilváníttatnom magam, ha be akarok kerülni a kollégiumba?

Figyelt kérdés
Nem kaptam elhelyezést. Sokan ezt tanácsolták, hogy menjek be okmányirodába és irassam át magam hajléktalanná, akkor biztos hogy elszállásolnak

2020. aug. 30. 14:58
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
79%

Diákhitel Plusz - 500e Ft. :) Aztán Felveheted a sima diákhitelt is, amit havonta kapsz. (Ha államin vagy akkor az jó, mert akkor tandíjat nem kell fizetni és a diákhitelt a megélhetésre, és a lakbérre tudod költeni). Keresel olyan albérletet, ahol egyetemisták vannak, általában ezek olcsók, főleg ha mással is egyszobába vagy, ha különszobát akarsz drágább, de akkor sem az egész albidíjat kell egyedül fizetned. Mi például 3 man vagyunk az albérletben mindenkinek különszoba. 75 ezer az albérleti díj ez 3 fele osztódik + a rezsi 1/3 része. Így már nem olyan drága. ;). Ezen felül tudsz vállalni diákmunkát, akár részmunkaidőbe is. Tescoba, Mekibe, Gyárakba. Elmész valamilyen diákmunkás szervezethez és lesz meló egyből, ami összehangolható a sulival. Szóval diákhitel + diákmunka = elég szép summa havonta.


Szóval ez a mélyszegénység, nem tudom kifizetni duma csak a lustaság... Mindenre van megoldás és le is írtam.

2020. aug. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
86%
Ja és feleslegesen iratod magad hajtélkalanná. :D A magyar törvények szerint a hajléktalanság bűncselekmény már. :D
2020. aug. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
95%
Öszintén szólva, ha mindenre kifogást találsz, akkor a "nem akarás" a nagyobb baj, nem a kevés pénz!
2020. aug. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Szerintem sokkal jobban járnék ha beiratkoznék egy szakiskolába. Nem kéne hitel és szakmával sokkal jobban is lehetne keresni
2020. aug. 30. 15:49
 15/28 anonim ***** válasza:
96%
Akkor meg mi értelme az egész eddigi hisztizésnek????
2020. aug. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Mert egy évet már elvégeztem és van egy csomó hitelem amit nem tudom hogy fogok visszafizetni.
2020. aug. 30. 15:52
 17/28 anonim ***** válasza:
51%
A hitelt úgy lehet visszafizetni, ha elvégzed az Egyetemet babám és utána állást találsz. Ha normális szakon vagy és nem valami "Régész" szakon, akkor sima ügy visszafizetni. Például, ha proginfon vagy akkor a milliós nettó fizu az sima ügy... A diákhitel meg pár hónap alatt vissza van fizetve.
2020. aug. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Épp ezaz, hogy büfészakon vagyok. Nem lesz ezzel jó fizezésem. Megyek majd árufeltöltőnek diploma után
2020. aug. 30. 16:30
 19/28 anonim ***** válasza:
95%
LIDLbe folyton keresnek munkaerőt és elég jók a fizetések ott.
2020. aug. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
62%

Ugy is külföldön kötsz ki

Kerj 1 ev halasztast

Go nemetorszag vagy austria es lesz penzed tapasztalatod

Fösulit nem szegenyeknek talaltak ki sajnos ez van

2020. aug. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!