Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak egyetemen, ha a...

Mit tanuljak egyetemen, ha a biosz és a kémia érdekel?

Figyelt kérdés

Kémiából emelt érettségit tervezek (terveztem eddig) letenni, bioszból csak közép érettségit. Orvosira nem szeretnék menni, nem tudom magamat orvosként elképzelni... Érdekel az egészségügy, de nekem az orvoslás nem jön be annyira. Gyógytornászban gondolkodtam sokáig, de nekem az kicsit “béna”. Vegyészmérnököt gondoltam még nagyon sokáig, viszont egy gyárban/laborban sem szeretnék lenni. Továbba szeretnék inkább valami “életszerűbbet csinálni”, emberekkel szemtől-szemben dolgozni. (Kliensekkel/páciensekkel, emberekkel, akiknek tudok segíteni). Ez egyelőre lehet csak valami furcsa fétis, vagy berögződés, de élvezem az okoskodást is egy picit, idegen szavakkal dobálózni stb. Ilyennel is szeretnék talán foglalkozni.


Valami olyasmi irányt keresek, amiben lehet használni kémiát, és a biológia főleg az emberi testre fókuszál, első sorban belső folyamatok stb. Esetleg ami a sporthoz áll közel, valami táplálkozás, gyógyszerek, izomműködés stb.


Bocsi ha nagyon zavaros a megfogalmazás, csak egyre jobban kezdek elkeseredni.

18/f idén végzek, és még azt sem tudom, hogy akarok-e kémiából és bioszból érettségizni🤨



2020. szept. 2. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Mondj olyan közszereplőket, híresebb embereket, akik hasonlóan élnek, viselkednek, mint ahogy te is szeretnél! Ők mit csinálnak pontosan?
2020. szept. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Neuropszichológia, pszichiátria, kutatóorvos is lehetsz, nem csak klinikai, kutató/oktató is lehetsz, stb.


Agykutatás egyszerűen oldalt ismered? Ő például kognitív pszichológus kutató. ;)

2020. szept. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vegyész, élelmiszermérnök esetleg, képalkotó diagnosztika, gyógypedagógia...
2020. szept. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gyógyszerész?
2020. szept. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is gyógyszerészetit javasolnám :)
2020. szept. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is elöször orvosira akartam menni, pontom is meg lett volna, de végül gytk-t választottam, mert szerettem volna egészségügyben dolgozni, közben vmi nyugis szakmát, mert eléggé stresszes vagyok.
2020. szept. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Kraucslik Botond ***** válasza:
kémia/biológia... emberekkel foglalkozni... "okoskodni", szavakkal dobálózni... = kémia / biosz pedagógus?
2020. szept. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Á, tanárnak ne menj
2020. szept. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pedig az egészségügyben lehet okoskodni. Vegyészmérnökként nehezebb.
2020. szept. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!