Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mennyire lényeges...

Szerintetek mennyire lényeges az érettségi?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok Üzletvezető. Elkezdtem esti iskolába az érettségit mert ugye szakmát tanultam de be ültem hogy azért meglegyen. De annyira hidegen hagy és nemtud motiválni hogy azon gondolkodom hogy ott hagyjam. 5 éven belül saját vállalkozásba szeretnék kezdeni. Viszont ha otthagyom bennem van az érzés hogy miért hagytam ott de azon kívül egyáltalán nem mozgat ha a jövőben is ugyanígy tudom építeni ez életem.

Köszönöm ha elolvastátok!

Inkább képezném magam hogy sikeres vállalkozást tudjak építeni és tapasztalatot szerezzek.



2020. szept. 15. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod, hogy mi fog veled történni a jövőben. Mondjuk rájössz, hogy szeretnél még valamit tanulni, mondjuk a vállalkozásodhoz, vagy szeretnél egyetemre menni. Lehet, hogy nem most hanem 10 év múlva, de akkor jól jön az érettségi. És egyébként is jobban megbecsűlnek, ha megvan.

Nekünk középiskolában azt mondta az osztályfőnököm, hogy lehet, hogy nem azt tervezzük, hogy tovább tanulunk, hanem teljesen mást, de ha 10-20 év múlva, amikor majd benő a fejünk lágya, és úgy döntünk, hogy valamit csak kellene még tanulni, akkor nagyon jól fog jönni az érettségi.

2020. szept. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Akinek még ez sincs meg, az tényleg a minimumot se érte el. Bocs, de én ezt gondolom.
2020. szept. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet hogy most is rengeteg OKJ kér érettségit mint előfeltétel. Szóval már csak amiatt is érdemes elvégezni hogy később másra is legyen lehetőséged. Egyébként félbe meg semmiképp ne hagyd, ha már beleöltél időt és energiát akkor legyen értelme.
2020. szept. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csak nagyon erősen gondolkozom azon hogy 1 év múlva kezdenék bele megint mert sajnos összejött sok egyéb problémám amiket nem tudok egyik napról a másikra megoldani és akkor felkészültebben tudok majd neki állni, és tudom hogy mire számíthatok.
2020. szept. 18. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!