Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezen hogy lehet magam túltenni?

Ezen hogy lehet magam túltenni?

Figyelt kérdés

BTK-ra járok de egy ideje az orvostudományi témák is foglalkoztatni kezdtek és személyes okok miatt nagyon sajnálom, hogy nem lettem orvos.

Egyrészt, apukám orvos volt és ő maga súlyos betegséggel küzdött (glioblastoma). Arra gondolok, talán hamarabb észrevehettem volna jeleket, mellékhatásokat, súlyossági fokozatokat ha orvos vagyok. Ráadásul külföldön több gyógymód van a betegségére és ezért is talán jobban tájékozott lettem volna ha alapból orvostudománnyal foglalkozok. Emiatt annál inkább kikészít, hogy nem lettem orvos.

Ezen kívül egyébként is nagyon szívesen gyógyítanék és mentenék életeket. Számomra ez a legszebb szakma. Többre tartom mint a bölcsészettudományokat, mérnöki meg gazdasági szakokat, informatikát, bármit.


Nem lettem orvos mert gimiben nem érdekelt a téma és amúgy nem is ment jól a kémia, a fizika sem.


Egy kis ideje viszont vannak ilyen érzéseim és nem könnyű túllendülni ezen.


Pedig még apukám is azt mondta, hogy nem baj, hogy nem lettem orvos, én máshoz értek. Orvosit végzett ismerősöm is azt mondta, hogy nem kell ezen szomorkodnom, én is lehetek fontos tagja a társadalomnak.



2020. szept. 19. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:
87%
Csinálj emelt érettségi feladatokat biológiából, kémiából és fizikából, és meglátod, hogy egyáltalán képes vagy-e rá. Ha nem, akkor rögtön kiderül, hogy nem neked való az orvosi pálya. Vehetsz orvosi szakkönyveket is, egyetemi tankönyveket, azokkal is mindjárt kiderül, hogy képes vagy-e elsajátítani a tartalmukat. A glioblastomának mikor már tünetei vannak, menthetetlen az illető, ne edd magad, nem te tehetsz a haláláról. Ez csak a gyász velejárója. Mint ahogy az is, hogy az ő foglalkozásának folytatásával szeretnéd őt továbbvinni, megtartani magadban. Ha nem érdekel az, amit tanulsz, keress másik szakmát, nem kell mindjárt orvosnak menni, lehetsz mentőtiszt vagy diplomás ápoló, esetleg gyógytornász.
2020. szept. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem te így vagy értékes, ahogy vagy.
2020. szept. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!