Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek be tudok jutni...

Szerintetek be tudok jutni ezekbe a sulikba? Ha igen, véleményt tudnátok róluk mondani?

Figyelt kérdés

Az átlagon egész általánosban 5.0 volt/és remélhetőleg lesz. Az írásbelit 80-85 pontosra próbálnám megírni (persze törekszem hogy minél jobb legyen), és ha így haladok a gyakorlással, remélhetőleg el is fogom érni.

Szóval a sulik amikről kérdeznék:

-Eötvös (BP)

-Szent István (BP)


Azt szeretném róluk tudni elsősorban, hogy milyen a szóbeli. Nehéz? Kedvesek a tanárok? És közösség is érdekelne. Azt tudom, hogy mindkét suli elég erős, és nehéz. De hát a jó gimiért meg kell dolgozni :D



2020. okt. 7. 21:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia! Bár nem ismerem ezeket az iskolákat, de én is egy nehéznek mondhatóba járok. Igaz, én negyedikben felvételiztem ide, de ha ilyen jó az átlagod, és a felvételi is sikerülni fog, biztosan felvesznek. Nekünk a szóbelin rólunk kérdezősködtek+ volt egy-egy matek és magyar megoldandó feladat. De mindenhol más a szóbeli, szóval nem tudok pontosat mondani.

Sok sikert!

2020. okt. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

gimiskola.nhely.hu

felvizsga.eu

2020. okt. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2020. okt. 8. 05:59
 4/14 anonim ***** válasza:

Én az Eötvösbe járok, a hatévfolyamos osztályok egyikébe. Nagyon jók a tanárok, a mostani bioszt, fizikát, magyart, föcit, éneket, rajzot és tesit tanító tanárok nagyon nagyon jó fejek, viccesek. A hetedikes év úgy emlékszem, még nem volt olyan vészes, még kicsik voltunk, még hozzá kellett szoknunk az egészhez. Mindenki a régi sulija osztályelsője volt, így először mindenki elég nagyra van magával, de aztán ez változni fog elég gyorsan. Nyolcadikban van csak először földrajz, ami elég nehéz, mivel a kilencedikesek könyvéből tanultunk, ahogy az igazi kilencedikesek is, ráadásul a fizika valamint a kémia ismeretségünk is elég hiányosak voltak. A földrajz dolgozatok meg brutálisak, egyszerre öt leckényi tananyagból volt dolgozat. Bejelentés nélkül, legalábbis ezt mondta a tanár, de nekem valamiért mindig elárulta a dolgozatok pontos időpontjait. Nagyon sok közösségépítő program van, koncertek, Kórház Suli, segítünk gyerekeknek, védjük a környezetet, zsúfolódunk az ebédlőben és a büfében... Nem nagyon kapcsolódik a menza az előzőekhez, ugye? Mert tanulnivaló rengeteg van mostanában, és előfordulhat, hogy megbolondulunk... Meg vannak, akik kiugrálnak az ablakon, de az már egészen más kérdés...

A kilencedikesek, akik újonnan érkeztek, nem láttam, hogy meghaltak volna, vagy elájultak volna, úgyhogy nekik sem lehetett túl kemény még...

Szóval én imádom ezt az iskolát. A nyílt napon rögtön beleszerettem az egyik lépcsőházba. Nagyon bolond dolog, de ez is bizonyítja azt, hogy az Eötvös nem versenyistálló, hanem mind viccesek és jófejek vagyunk.

Ó, először minden belépő osztálynak van egy null' tábora, nagyon izgalmasak és érdekesek, ha gyengébb idegzetűbb vagy, be is parázhatsz, hacsak nem félsz attól, hogy az éjszaka közepén egy vaddisznókkal (ez komolyan nem vicc!) teli vadász erdőben, imbolygó gyertyafényben bóklászol dideregve néhány tizenkettedikessel, akik ráadásul mindenféle horrorral tömték a fejed már több, mint egy teljes hete.

Szerintem elég jók az esélyeid arra, hogy bekerülj az Eötvösbe. Az átlagod kitűnő, bár a felvételit tényleg ne írd meg az általad említettnél rosszabbra. Nekem is csupa ötös volt mindenem általánosban (igen, csak volt, mert utálom a kémiát), és 86 pontos felvételit írtam. Valakit azért nem hívták be szóbelire, mert 81 pontja volt, és 82 ponttól lehetett csak szóbelizni. Persze vannak kiskapusok is, de nem róluk beszélek.

A szóbelin én a magyart választottam, már nem emlékszem pontosan, de egy novella részletét kellett elolvasnom, aztán kérdeztek róla dolgokat, nem az irodalom tudásodra kíváncsiak, hanem főként azt akarják tudni, hogy te hogyan látod ezt a novellát, mit gondolsz róla, aztán érdeklődnek egy kicsit rólad, a kedvenc könyved, író, mit csinálsz szabadidődben, miért jelentkeztél az Eötvösbe... Én maximális pontot kaptam.

A Szent Istvánt nem ismerem, de remélem, az Eötvösről írt rövid ismertetőm is megteszi! :)

2020. okt. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Wow, annyira köszi, hogy így kifejtetted! Nagyon sokat segít! Egyre biztosabb, hogy az Eötvös lesz az „első célpont". Nagyon szimpi, és hát igen, tanulni kell, készülni a felvételire, de ha tényleg ennyire jó, biztos mindent beleadok majd! Amúgy én emelt természettudományra szeretnék majd menni, mert (igen, tudom, Mo.-on nem valami nagy a megbecsülésük) orvos szeretnék lenni. Nagyon érdekel a biosz „emberes" anyaga. És egyre jobban szeretem a többi részét is. És az Eötvösben biztos jól felkészítenének az egyetemre. Hát, majd beleadok apait-anyait, és lesz ami lesz :'). Mégegyszer köszi, hogy így leírtad <3
2020. okt. 9. 17:04
 6/14 anonim ***** válasza:
Sok sikert! :) A 4-es voltam.
2020. okt. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Természettudományi tagozaton elég nagy esélyed van így. Matekon például már közel se lenne ennyi. Én 88 pontos felvételit írtam, és úgy még szóbelire se hívtak. Igaz, hogy nem voltam kitűnő, de 1, max 2 pontot vesztettem a jegyeken. És 90% fölött volt a pontszámom.
2020. okt. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 bbmarta ***** válasza:
ELTE Apáczai-ban nem gondolkodsz? Ott a biológia és a komplex természettudományi tagozat is remekül felkészít az orvosira...a legerősebb kémia képzést itt kapod az országban! Még a humán tagozatra járók is vígan bejutnak az orvosira! A légkör nagyon jó, a tanárok nagyon diákközpontúak. Mondjuk oda sem árt a 80-85 pontos központi...érdemes esetleg megmérettetni magadat az Irány az Apáczai versenyen (remélhetőleg megtartják a vírus ellenére is),mert, ha itt helyezést kapsz és eléred a szóbeli behívási határt,akkor szóbelizned már nem kel,automatikusan megkapod a max.pontot és csak ismerkedős beszélgetésre hívnak be! Ha idén felvételizel, a legjobb fej kémia tanárod lesz, legalábbis a komplexes tagozaton... és nagyon erős még a Berzsenyi Dániel Gimnázium biológia-kémia tagozata is!
2020. okt. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én istvános vagyok, D-s. A felvételi nehézségétől függ, hogy milyenek lesznek a ponthatárok idén, de tavaly is 80-tól volt a szóbeli behívási ponthatár, pedig eddig az volt a legmagasabb, szóval mindenképpen meglenne szerintem, legalábbis a szóbeliig.

Ha van kedved, írj privátban, szívesen mesélek! : -)

2020. okt. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi az új válaszokat! Az Apáczai-t nem nagyon ismertem eddig (ismerősök mondták az Eötvöst is), de most hogy írtad (8-as) elgondolkodtató... Mármint tudtam, hogy létezik (:'D), de eszembe sem jutott rákeresni. Már annyi minden van szóban, kész felfordulás ez a félév nekem:') Tényleg ilyen jó ott a természettudomány? Nem vagyok valami tájékozott a témában, de mindenképp le fogom csekkolni! Egyre többet oldom otthon a (elmúlt évek-beli) feladatlapokat, és matekból, és magyarból is már kb. 45 pontokat írok. Szerencsére már kezd meglátszani a bele fektetett idő eredménye, úgyhogy a pontokon egyre kevesebbet aggódom. A Berzsenyit már szinte biztos, hogy meg fogom jelölni, kb második-harmadik helyen. Az Apáczait akkor meg majd megnézem! És a 9-esnek is köszi, lehet majd később írok privátban :)
2020. nov. 6. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!