Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME mérnökinformatikus vagy...

BME mérnökinformatikus vagy matematika bsc?

Figyelt kérdés
A matek egész jól megy(ilyen 80-90% emelt reprezentálja a tudásomat kb),a fizika viszont nullához közelít. Viszont talán az info egy fokkal praktikusabb,csak nemtom mennyire alapoznak a gimis fizikára.

2020. okt. 15. 00:05
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Egyértelműen mérnökinfó. Matek (bármennyire is tiszteletreméltó) sokkal macerásabb utána az elhelyezkedés (van matekos ismerősöm, nagy koponya, de sok problémája volt, egyszerűen kell a programozás mellé).
2020. okt. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Matek, onnan pedig banki és biztosítási mesterszak vagy egy data science mesterszak vagy külföldön egy statisztika mesterszak esetleg PhD.


Programozni bárki meg tud tanulni online. A matekot nem fogod megtanulni online.


A mérnökinfo akkor jó, ha olyasmikkel szeretnél foglalkozni, mint például operációs rendszerek vagy beágyazott rendszerek programozása, hardverközeli programozás (driverek stb.). De sima applikáció-fejlesztéshez, illetve adattudományhoz overkill illetve nem azt tanítják, ami kellene.


Ha olyasmit szeretnél tanulni nagyrészt, amit soha az életben nem fogsz használni, illetve úgy akarsz kijönni az egyetemről, hogy tanultál ezt meg azt, de nem igazán vagy jó semmiben, illetve úgy akarod érezni 3 év után magad, hogy sokkal hatékonyabban meg tudtál volna tanulni programozni saját magad az internetről, akkor menj bátran a mérnökinfóra.

2020. okt. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Megfontolom még akkor, köszi a válaszokat. A matek bsc mennyire viselhető nehézségileg?
2020. okt. 15. 02:07
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Akárhogy is, nem akarod te magad kitenni annak a g*cizésnek, ami a viken megy. Egyszerűen csak nem. Én TTK-s vagyok, VIK-ről jöttem át, életem legjobb döntése volt (nem matekra járok ugyan, hanem fizikára). Támogatom a második hozzászólását egyébként. Önmagában nem ér annyit a mérnökinfó, hogy egy ilyen helyen szórakozz vele. Vagy tanulj tisztességesen természettudományt és mellette programozni, vagy pedig menj mérnökinformatikusnak máshova, mert ez biztosan nem térül meg tudás szempontjából.
2020. okt. 15. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező egyébként az ELTE programtervező informatikust nézted már? Ez közelebb áll a klasszikus compufer science-hez, és szerintem jobb szak, mint a mérnökinformatikus.
2020. okt. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
BME-ben gondolkodtam eddig, de ránézek.
2020. okt. 15. 06:19
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nézd meg a matek szak tantervi hálóját, itt is van programozás bőven: [link]


Ami a fontos, hogy van algoritmusok és adatstruktúrák óra.


Most őszintén, ami még a programozáshoz kell és itt nincs, például Docker, Kubernetes, Git, AWS/Azure/GCP, webes technológiák stb. – simán felszeded könyvekből és internetről (Coursera, edX, Udemy, YouTube a te barátod), és garantálom neked, hogy 200x jobban tanítja ezeket “az Internet”, mint a BME. Amit nem nagyon fogsz felszedni Internetről, az a matematikai statisztika, topológia stb. – nyilván ezeket is meg lehetne tanulni könyvből valamennyire, de nem fogod.


Az informatikai állásokra egyébként bőven jó egy matek, fizika stb. BSc is, sőt még a “jobb” állásokra is. De még egyszer, elmész a matek BSc után egy pár hónapos programozó bootcampre, vagy kiképzed magad Udacity-n valaminek ha ez a vágyad (nézd meg a full stack web developer nanodegreet, vagy a többi nanodegree-jüket), vagy elmész data science mesterszakra.

2020. okt. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!