Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » NKE-RTK- ról mi a véleményetek?

NKE-RTK- ról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék pár dologra, esetleg aki ott tanul/tanult, tudna válaszolni néhány kérdésemre?

2020. okt. 15. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
pl mire?
2020. okt. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Én oda készülök. Sok olyannal beszéltem már akik oda járnak. Nyilván van fizikai és pszichológiai felmérés is, az NKE honlapján fent van, hogy egy évben átlagosan hány százalék hasal ez ezeken. Vannak nehebb és könnyebb szakok, a pontszàmokon látszik ez is. Az alapkiképzés jelenleg öt hét, és a fizikai felmérés többszöröse. Egy év bentlakás mindenképp kötelező, utána viszont nehéz bekerülni kollégiumba.

Melyik szak érdekel pontosan?

Egyébként, ha van valaki aki oda jár, akkor szívesen beszélgetnék én is vele.

2020. okt. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Idén nyertem felvételt vagyis most vagyok első éves ha gondoljátok irjatok hátha tudok segíteni.
2020. okt. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ide járok én is, tőle is lehet kérdezni.
2020. okt. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
50%
Üdv! A bűnügyi vagy a bűnügyi igazgatási szak iránt érdeklődöm. Remélem nem írok hülyeségeket. Jól olvastam, hogy érettségi után (sima gimnázium) sehogyan sem lehet bekerülni, csakis úgy, ha valaki már a rendőrségnél dolgozik, állományban van, vagy ha rendőr szakközépbe járt? Kb. mennyi időt kell dolgozni mire támogatják a jelentkezést és mindenkinek támogatják vajon? Kell egy emelt érettségi és meg kell felelni a pszichológiai és fizikai felmérésen, igaz? Kérlek szépen, ha van időd, megírnád, hogyan lehet kicsit gyorsabban felvételt nyerni? Köszönöm a válaszodat előre is! Üdv. Gabi
2020. okt. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5: ez az állományban lévős dolog levelezőre vonatkozik, nem nappalira. Elég magas szokott lenni a ponthatár az elmúlt években( 400 fölött, idén 434!! volt). Rengetegen kihullanak a fizikia és pszichológiai felvételin. Ha ott "nem megfelelt" minősítést kapsz, akkor buktad a felvételit, hiába lenne akár 450 pontod.
2020. dec. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
"nem felelt meg" lett volna.
2020. dec. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki úgy írja le ezt a fizikai meg pszichológiai alkalmasságit, mintha még mióta NKE lenne azóta nem került volna be az égvilágon senki ezek miatt. Igenis teljesíthető. Az NKE-nek van fizikai tanfolyamra készítő tanfolyama is(bár nem tudom, hogy idén/jövőre lesz-e, vagy valaha lesz-e a pandémia miatt).

Ami lényegesebb az a fizikai táblázat az NKE honlapján, azt kell áttanulmànyozni, meg aki hivatásos állományból jön (tehát rendőrként dolgozott előtte, NEM szimplán rendőr szakközépből jött), annak a korhatár nem 25, hanem 30, ha erre a szakra mész. És nagyon nehéz bekerülni, mivel járőr nem nagyon van, és engedélyt kell kérned a rendőrségtől, hogy mehess tovább az NKE-re, szóval ezt az engedélyt elég ritkán adják meg. Egyébként, ha a eleve rendőr vagy, akkor kétlem, hogy akkora megerőltetés lesz egy fizikai vizsgálat, meg egy pszichológiai, mert a járőr képzésen is vannak ezek, kicsit másabbak, de van fizikai felmérés, és pszichológiai is. Azért csak fegyvert kapsz, szóval kell lennie.

2020. dec. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!