Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan kezdjek már most el...

Hogyan kezdjek már most el készülni az érettségire?

Figyelt kérdés
9.es vagyok és szeretnék már most el kezdeni készülni. Ugyanis fontos hogy kitűnő legyen az érettségim a biológia és a kémia emeltemel együtt.Remélem 4 év múlva lesz lehetőségem az érettségi pontok duplázására. A SOTE a cél és ha jól sikerül az érettségi szinte biztos a bejutásom(persze melette lesz egy középfokú nyelvvizsgám) . Szóval aki tudd valami tippet a tanuláshoz az kérem ne tartsa magába:)
2020. okt. 23. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem semmi, hogy 9ikesen ilyen céltudatosan állsz az élethez:)

De én azt mondom konkrétan az érettségire felesleges már most nekiállnod készülni. Tanulj szorgalmasan minden tárgyat (főképpen akkor a biológiát és a kémiát). Emellett ha van lehetőséged járj tanulmányi versenyekre belőlük azok is adnak rutint és új ismereteket.

Plusz előrehozott érettségit is tehetsz akár, ha úgy állsz majd valamiből.

A hangsúly az alapos és folyamatos tanuláson van az évek folyamán. Olvashatsz könyveket is a szükséges témákban (gondolom érdekelnek is). Így ugyanis annyi ismeretet felhalmozol magadban, hogy szinte alig kell majd tanulnod külön az érettségire.

De azért javaslom kicsit élvezd is a tini életet ezek mellett :)

2020. okt. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Erre így nehéz mit mondani.

Feltételezem, hogy ilyen irányú középiskolába jelentkeztél, így ott emeltebb szinten is tanulod ezeket a dolgokat. Egyelőre azt tanuld meg jól, és ha azok már nagyon mennek, akkor lehet külön foglalkozni a továbbiakkal.

2020. okt. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Az a konkrét tanácsom, hogy ne kezdj el készülni. Én az emelt angolra készültem 2 hónapot, heti 1 óráig és amiatt vettek fel. Nyilván ez mindenkinek más. Viszont inkább figyelj az órán, ráérsz majd tizenkettedikben célirányosan az érettségire menni.
2020. okt. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kicsit pontosítok, én [9;12] osztályokban végig középszinten angoloztam, kicsit külön tanárral készültem emeltre, kb 3 hónapig, kb heti 1 órát. Mondjuk az angol nem vészes, viszont én gimiben lexartam. A kémia elvileg nagyon nehéz, viszont oda se kell célirányosan készülni 12 előtt magára az érettségire. Mellesleg ha duplázni akarsz, akkor nem mindegy, hogy kitűnő e vagy sem? Akkor amúgy is csak 2 tantárgy kell.
2020. okt. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!