Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi egyetemre elég matekból...

Jogi egyetemre elég matekból a 2.-es érettségi?

Figyelt kérdés
Nyilván a töri/magyar emelt meg a közép angol ötös lesz sztem

#jogi egyetem #2.-es matek érettségi
2020. nov. 25. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Mivel nem felvételi követelmény így nem számít.
2020. nov. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog kelleni matek, hacsak nem veszel fel matekos kötvált/szabvált (pl. statisztika), szóval semmi hátrányod nem lesz. Nekem diszkalkuliám van és harmadéves vagyok jogon :)
2020. nov. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi. És a gazdasági tárgyaknál mennyi matek kell?
2020. nov. 25. 20:19
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

jogi egyetemhez igen, az életben viszont lesznek nehézségeid

nem azért, mert minden másnap a pitagorasz tétel kell majd a boldogulásodhoz... de az alapvető logikai készségeid fejleszti a matek, ami amúgy a jog mögött húzódó dolgok értelmezéséhez is eléggé jól tud jönni

azt aláírom, hogy kevés a jó matektanár és sokan megutálják emiatt ezt a tudományágat

gazdasági tárgyakhoz az alapműveletekre lesz szükséged: összeadás, kivonás, szorzás, osztás (törtek is), hatványozás; illetve koordináta rendszert is tudnod kell értően olvasni

2020. nov. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi. Ennyit azért tudok
2020. nov. 26. 08:56
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a PPKE-n a gazdasági tárgyak is elméleti, magolósak, semmi matek nem kell hozzájuk. Az én tornyomban gyárilag hiányzik a logikai összefüggések látásához való érzék, legalábbis amit anno matekon szenvedtem erre enged következtetni, de egyetemen semmit nem tapasztalok ebből. Hamar rááll az agyad a jogra.
2020. nov. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi
2020. nov. 26. 14:22
 8/8 anonim válasza:
100%
Ne aggodj, baratnom is kettesre erettsegizett belole, vegul summa cum laudeval vegzett jogaszkent.
2021. máj. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!