Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kinek mi a véleménye az Efeb...

Kinek mi a véleménye az Efeb Felnőtt képzés logisztikai és szállítmányozási ügyintéző képzéséről E-learning formájáról?

Figyelt kérdés
Gondolkozok ezen a képzésen, csak az Efebről nem tudom , hogy megéri-e. Ha valaki elvégezte szívesen beszélnék vele erről.

2020. nov. 29. 08:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia, én most szereztem belőle OKJ bizonyítványt, múlt héten vizsgáztam. Elégedett voltam a tananyaggal, az oktatóvideókkal, a vizsga lebonyolításával is. Nem tudnék ellenérvet felhozni, hogy miért ne válaszd ezt a képzést. Hogy máshol mennyibe kerül, azt sajnos nem tudom, én csak az efeb-et néztem, és nekem fontos volt, hogy e-learning formában lehessen tanulni.
2020. nov. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Nehéz volt egyébként? Meg akkor ez okj bizonyítványt is add?
2020. nov. 30. 18:17
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia, igen, nehéz, sokat kell tanulni, OKJ vizsgára külön jelentkezni kell, annak az ára 62e Ft. Ha akarod, akkor simán tanúsítvánnyal zárod a tanfolyamot, ami azt bizonyítja, hogy elvégezted. Érdemes OKJ vizsgára menni szerintem.
2020. dec. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Gondolom azért nem tanulhatatlan volt?
2020. dec. 4. 23:54
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, abszolút nem tanulhatatlan, egy nagyon szerteágazó szakma, amin belül kiválaszthatod majd álláskeresésnél, hogy mely terület érdekel (készletgazdálkodás, raktározás, légi-, vasúti-, közúti fuvarozás, külkereskedelem), és annak megfelelően helyezkedsz el. Sok számolás van benne, ezért jó, ha nem idegenkedsz a matektól. Jó, ha szereted a földrajzot, mert Európa és Magyarország közlekedési hálózatát fejből kell tudni. A szállítmányozáshoz tudni kell az Incoterms klauzulákat, ami kifejezetten nehéz.


Nem tudom, hogy van-e OKJ képzés, amin ellébecol az ember, és bemegy vizsgázni azzal a tudással, amit kilogikázik magának. Ennél is van kikövetkeztethető anyagrész, vagy az életből vett tudás, amiről az ember akkor is tud beszélni, ha mondjuk nem tanulta meg a tételt. Nekem például a kereskedelempolitika volt az egyik tétel, amit húztam szóbelin, de többnyire a tanultakra van szükség, olyan ismeretekre, amit nem tudsz abból összeszedni, hogy minden nap olvasol híreket, tisztában vagy a gazdasági folyamatokkal, stb.

2020. dec. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A vizsga maga egyébként 7 részből áll.

1. A központi írásbeliből, amire a korábbi vizsgák feladatsorával tud az ember felkészülni, de valójában lutri, hogy milyen lesz, mert a Minisztériumban állítják össze a feladatsort, és ahhoz, hogy sikeresen meg tudd írni, már a 80 szóbeli tételt is tudnod kell.

2. Emellett van egy raktározás, szállítmányozás, közlekedés-szállítás írásbeli vizsga, amit az Efeb állít össze.

3. Valamint a 3 szóbeli vizsga 80 tételből.


Ez 3 külön vizsganapot jelent.

2020. dec. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtad ezeket.

Mármint a képzésre gondoltam, hogy ha az ember beleveti magát azért csak teljesíthető. E-learning tanulás közben tanároktól tudsz tanácsot kérni? Vagy eleve ők magyaráznak mindent?.

2020. dec. 5. 08:14
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen, teljesíthető, és mellette érdekes is. Van lehetőség e-learning-en is kérdezni a tanártól, van is erre külön felület a tanulói oldaladon. A tananyag maga ugyanaz a több könyv, mint amiket meg tudnál vásárolni az efeb-nél, ezt egyébként meg is teheted, ha könyvből jobban tudsz tanulni. Emellett van több órányi oktató videó, ahol alapvetően a számolásos feladatokra készít fel a tanár (jó minőségű, táblánál magyarázós videók), de mindig előbb vagy közben, ahhoz a tananyagrészhez kapcsolódva az elméletet is elmagyarázza a tanár.
2020. dec. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szerinted munkát lehet ezzel a képzéssel találni?
2020. dec. 5. 20:55
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem el lehet helyezkedni, elég sok területet magába foglal.(Ha körül nézel a szobába ahol épp ülsz,kb minden melletted logisztika eredménye hogy ott van). Nekünk épp ma mondta a tanárnő, hogy talán ez a legnehezebb az okj képzések közül, és nem lesz elég az utolsó 1 hétben készülni. Persze aki folyamatosan tanul, annak sima ügy lesz, nem elijeszteni akart.
2021. jan. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!