Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki, aki jó matekból;...

Valaki, aki jó matekból; Hogyan értetted meg?

Figyelt kérdés
Persze tudom, mint mindenhez kell egy alap rálátás. Nekem általánosban volt egy borzasztó tanárom, szerintem nekem ott veszett el a matematikához való hozzáállásom. Esetleg tudtok valakit, aki talán online tudna segíteni, vagy youtubeon kit ajánlanátok matektanuláshoz?

2020. nov. 29. 15:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt kell az erős alap, mert úgy lesz rálátásod egyre több dologra. Másrészt rengeteg gyakorlás kell még, hogy minél több feladattal találkozz. Ha ez megvan, akkor kezd el kialakulni egy másfajta nézeted a matematika felé.

De még nagyon fontos a hozzáállás és a képzelőerő is. Mivel ha úgy állsz hozzá, hogy te ezt nem tudod megtanulni, mert "nincs matekos gondolkodásod", akkor tényleg nem fog menni. Legalább egy kis képzelőerő pedig elengedhetetlen rengeteg feladatnál, magasabb szinten pedig lehetetlen nélküle bármit is csinálnod.

A matekos szemléletet pedig onnan tudod hogy sikerült elérned, mikor már egy nyelvként kezdesz tekinteni a matekra. Ezért is megy a matematikusoknak könnyen a programozás, mert nagyon könnyű analógiát vonni a kettő között.


De ezek ne tántorítsanak el, mert a középiskolás anyag normális tanárral szinte mindenkinek menne ötösre az érettségin. Emelt szinttel kezdődnének csak a tényleges nehézségek, de az is még a legtöbb diáknak menne. Ahol tényleg nehezebb lesz jóval a matek, az analízis 2. Ott már megjelenik egy olyan szintű absztrakció, amivel eddig soha nem találkoztál, sokat is kell gyakorolni és erős alapok kellenek visszamenőleg.

2020. nov. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%
A függvénytáblázat értelmezése, a számológépek használatának elsajátítása és az alapműveletek hasznosítása.
2020. nov. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!