Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kell nekem egyetemre mennem ?...

Kell nekem egyetemre mennem ? Megbànhatom később ha nem megyek? 20/F

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, 2 éve érettségiztem. Felvettek egyetemre aztán végül nem kezdtem el mert nem éreztem hogy kéne arra a szakra mennem. Elmentem egy vendéglátós szakra amit nagyon megszerettem és elhivatottnak érzem magam benne és bárosként nagyon szívesen tevékenykednek , a menő hotel ahol gyakszizom aztmondta nagyon szívesen felvesz. Motivált vagyok a szakmában mindig szeretek tanulni aztmondjak a kollégáim nagy jövőm lesz ilyen hozzáállással. Csak ugye anyum diplomáskent képzelt el és teljes lelki nyomás alá tesz hogy miért Nem tudok egy diplomát megcsinálni. Csinálnék én szívesen de hónapokig néztem minden szakot de semmi olyat nem találtam ami érdekel. Illetve itt a lehetőség hogy a jónevű hotelben dolgozzak butaság lenne kihagyni.es mindig azt kapom hogy elunhatom. És igen elgondolkoztam mivan ha tényleg elunom? Most tele vagyok motivációval és nem érzem hogy ha lenne egy diplomam egy olyan szakbol amihez közöm sincs nyugodt lennék de tényleg nem tudom mit csinálnék ha netán kiégnék a szakmából. Egyetemre éppen el lehetne menni nincs rajtad akkora felelősség de mivel van ez a jó munkalehetőség amivel később bármilyen nívós helyre jó referencia nem tudom mit kéne tennem. Van valaki ilyen két tűz között helyzetben?
2020. nov. 29. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
Turizmus-vendéglátás alapszak/foszk az, amit esetleg megpróbálhatnál,szerintem az tetszene neked
2020. nov. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
98%
Maradj a vendéglátós pályán, de gyűjts megtakarítást, hogy ha később mégis a továbbtanulás mellett döntenél, tudd finanszírozni. Az egyetemre akárhány évesen fölvesznek, nincs korhatár.
2020. nov. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a vendéglátást megszeretted és már a jövőbeli állásod is megvan oldva a hotelban ahol gyakorlatozol és szereted akkoe szerintem semmi értelme ott hagyni mert csak szenvednél és utána mind~g megbánnád hogy elszalasztottad egy olyan szakkért amiben várhatóan el se fogsz helyezkedni.
2020. nov. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor elkezdheted az egyetemet ha meggondolnád magad. Szerintem csináld azt amit szeretsz.

Még általános iskolás magyar tanárom mondta, hogy mindegy ki lesz belőled, lehetsz kukás autó soffőr is, az a lényeg hogy szeresd azt amit csinálsz.

Ha nem érzed, hogy szülséged van egyetemre és jó helyen vagy most, semmiképp ne eröltesd, mert ha nem szeretnéd a szakot amit csinálsz, elég könnyen kibukhatsz.

Rengeteg ember utálja manapság a munkáját, és ez meg is látszik ahogy más emberekkel bánnak, mert nem lehet a munkahelyi stresszt nem haza vinni.

2020. dec. 12. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha felvettek menj
2020. dec. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4-es de jó lett volna, ha ilyen tanáraim lettek volna. A példáddal éljek, egytől egyig lenézték a kukásokat.
2021. febr. 12. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!