Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan kezdjek neki a történel...

Hogyan kezdjek neki a történelemtanuláshoz?

Figyelt kérdés

Annyira száraz, tömör és mindenhol többféleképpen van megfogalmazva, ami egyenesen irritál, akárhányszor bele szeretnék vágni, mintha kínai nyelven olvasnék.

Idén nincsen történelemóráim, de jövőre el fogom kezdeni az érettségit, de teljesen a nulláról kezdek. Vettem egy érettségire felkészítő történelem tankönyvet, próbálok olvasni belőle, de valamiért sosem ragad meg, akármennyire is próbálok koncentrálni rá. Az irodalommal is ugyanez a helyzet, magolni pedig nem tudok, vagy ha mégis, órák hosszat vesz igénybe. A lényeget nem találom, pedig az lenne a legfontosabb.


Milyen technikákkal lehet nekilátni a történelemtanuláshoz? Tanulási tippeket, vagy megoldásokat tudtok ajánlani?

Próbálkozok, de az olvasás nem jött be és a térképek is értelmezhetetlen a számomra....



2020. nov. 30. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell érteni, keresni a logikát. Nézz zanza tévét, videótanárt a Youtube-on, ezek érdekesebbé teszik. Hozzá olvasd a könyvet.
2020. nov. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is a zanza tv-t tudom ajánlani. Még ezt az oldalt ajánlom jó kis kiindulás az írásbelihez: [link]

Ha könyvből szeretnél tanulni akkor a maxim könyvkiadót ajánlom (a kiadónál más tárgyból is találsz klassz könyveket).

Nekem ez a három dolog segített 60%-ra megírni a törit.

Drukkolok neked. Előre is sok sikert!!!

2020. dec. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2020. dec. 1. 19:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Van egy 6 kötetből álló könyvsorozat, Herber Attila írta /meg Moss Ida/, nagyon jó könyvek, a hat osztályos gimik számára készültek. Történelmet mindig atlasszal együtt kell tanulni, abból sok minden kiolvasható és nagyon fontos, hogy a forrásokat tudd elemezni. A Zanza tv is jó, ott röviden fókuszálnak eseményekre, folyamatokra. Érdemes korábbi évek érettségi feladatait is átnézni a javítókulcsokkal együtt.
2020. dec. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!