Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan adjam be a szüleimnek,...

Hogyan adjam be a szüleimnek, hogy ott akarom hagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés

A Nemzeti Közszolgálati Egyetemen tanulok közigazgatás szervezést, 3. félévem ez, de szeretném otthagyni a sulit. A szak unalmas, erdektelen a munkák, amiket pedig csinálni lehet vele az halál unalmas. Felsőbb évesek is mondják, hogy értelmetlen a szak, és, hogy a versenyszférába sem lehet vele elhelyezkedni, de a szüleim nagyon büszkék rám, hogy bejutottam ide. A családban nincsen egy diplomás sem, a faluban se sok, ahonnan jövök és a szüleim nagyon büszkék arra, hogy én eljutottam Budapestre egyetemre. Először én is óriási boldogságot éreztem és láttam magam előtt a pesti életet a jó munkát meg a fényes karriert, beszéltünk is erről sokat a családdal, de egyre inkább látom, hogy ezzel a papírral én is egy olyan aktatologatós bürokrata leszek, mint akik az önkormányzatban ülnek, gyenge fizetésért. Hát ennél az is jobb lett volna, ha apám szakmáját folytatom és villanyszerelő leszek.


Szóval szeretném otthagyni a sulit és szakmát tanulni. Vagy villany vagy gázszerelést. Ezek érdekesnek is tűnnek és van is hozzá affinitásom. A baj viszont az, hogy a szüleim nagyon szerették volna, ha egyetemet végzek, így csalódottak és dühösek lennének, ha otthagynám. De egyszerűen nem látom értelmét annak, hogy csináljam ezt az egyetemet, ha egyszerűen nincs értelme. Apám megkeres villanyszerelokent havi 600at, én ennyit sosem keresnék a közigazgatásban. Vagy menjek tanulni valami értelmesebb egyetemre? Vagy hogy mondjam el nekik, hogy nem akarom ezt tovább csinálni?



2020. dec. 1. 13:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Ne tolj ki velük, a felén már túl vagy. Utána még lehetsz villanyszerelő.
2020. dec. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Milyen pozíciókra pályázhatsz majd ezzel a képesítéssel egyébként?

Biztosan jól utána néztél a lehetőségeidnek? Vagy csak kifogtál egy unalmasabb félévet?

2020. dec. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

Figyelj!

Szerintem fejezd be. Ugyanígy voltam. Nyelvszakon tanultam . 3 félév után jött, hogy otthagyom. A szüleim teljesen kivoltak borulva. Közben elkezdtem egy másik szakot.

Aztán rájöttem, hogy lehettem volna kitartóbb az első szaknál és kitudja mit hoz a jövő. Lehet valahol majd előny lesz. Szerencsére csak passzív féléven voltam 2 félévet így folytathatom még. Viszont a másik szak mellett.

Azt ajánlom, hogy passziváltass te is. Akár egy okj-t is elkezdhetsz vagy dolgozz, akármi.

De nem tudhatod mire lesz jó a diploma. Lehet most úgy látod, hogy semmire nem jó. De lehet ennek köszönhetsz majd egy baromi jó állást.

Ettől függetlenül még tanulhatsz utana akármit.

2020. dec. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%
A mi családunkban csak diplomás, sőt többdiplomás emberek vannak. Ennek ellenére azt mondom, hogy csak a diplomáért nem érdemes tanulni, ha nem leled majd örömödet abban a munkában, amit majd csinálni fogsz. Ez a legfontosabb. Megértem a szüleidet is, de elsősorban a saját elképzelésidet kövesd.Nem leszel kevesebb egy jó szakmával és később még bármit lehet tanulni.
2020. dec. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm szépen a válaszokat!


Másodszor, igen utánanéztem, hogy milyen munkát lehet ezzel a közigazgatás szervező diplomával végezni és eléggé lesújtó a kép. Versenyszférába sehova sem kell, és még a közigazgatáson belül is értékesebb a jogász diploma ennél. Egy önkormányzati ugyintezo, vagy kormányhivatalos pedig nem akarok lenni, mert ennél tevékenyebb, nagyobb hozzáadott értékű munkát szeretnék végezni. Nem túl bizalomgerjesztőek sajnos a közigazgatási munkahelyek.


A kitartásom megvan, sokat tudok és szeretek is tanulni, csak maguk azok a dolgok amiket tanítanak nem érdekelnek. Gimiben szerettem a magyart, matekot, szinte mindent, de itt egyszerűen untatnak a tárgyak, úgy érzem, hogy nincs rendszerbe szedve, hogy mit, miért tanulunk. Mindenből egy kicsit, így pont elég arra, hogy semmihez se értsünk. Gimiben 4 év alatt nem unatkoztam annyit az órákon, mint itt 3 félév alatt. Egyszerűen szörnyű.


Az a baj, hogy egyszerűen idő pocsekolasnak érzem, hogy itt dekkoljak. Tudok, szeretek is tanulni, szeretem a kihívásokat. Ehhez ez a végzettség és ez az iskola abszolút nem passzol.

2020. dec. 1. 16:28
 6/15 anonim ***** válasza:
28%
Csináld végig, ha már túlvagy a felén. Próbálj meg elhelyezkedni elsőnek, ha nem jön össze akkor menj arra a szakra amire szeretnél.
2020. dec. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

Papír a lényeg...

A papír mindig jól jön, és ha van lehetőséged most papírt szerezni akkor hajrá főleg ha ott vagy. Az a papír enni nem kér, és jobb azt most megcsinálni, mint 10-15 év múlva munka mellett.

Ha pedig megunod a villanyszerelést a melósok mellé meg kell valami vezető fickó, te pattoghatsz, hogy van diplomád és tapasztalatod.

2020. dec. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%
Ne viccelj, mások minisztériumi osztályvezetők NKE-s diplomával. Ne a ... felsőbbévesekre hallgass.
2020. dec. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
21%
Le lehet pontozni, ettől függetlenül kicsit több közöm van az NKE-hez és a közigazgatáshoz, mint az itt lévő bohócoknak.
2020. dec. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9%

Kedves 3as válaszoló! Hogy tudod egyszerre a 2 szakot végezni? Februártól én is így leszek és előre félek. Valami jó tanács, ötlet?



Bocsi Kérdező az offért. Amúgy én is azt tanácsolom hogy ha már ennyit rááldoztál akkor végezd el. Sosem tudni, jó lehet még az a végzettség. Mellette pedig, vagy majd utána tanulsz szakmát. Nekem is van egy végzettségem, igaz sosem dolgoztam benne, de ha nem jön össze az A tervem akkor az a diploma jó lesz B tervnek.

2020. dec. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!