Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan adjam be a szüleimnek,...

Hogyan adjam be a szüleimnek, hogy ott akarom hagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés

A Nemzeti Közszolgálati Egyetemen tanulok közigazgatás szervezést, 3. félévem ez, de szeretném otthagyni a sulit. A szak unalmas, erdektelen a munkák, amiket pedig csinálni lehet vele az halál unalmas. Felsőbb évesek is mondják, hogy értelmetlen a szak, és, hogy a versenyszférába sem lehet vele elhelyezkedni, de a szüleim nagyon büszkék rám, hogy bejutottam ide. A családban nincsen egy diplomás sem, a faluban se sok, ahonnan jövök és a szüleim nagyon büszkék arra, hogy én eljutottam Budapestre egyetemre. Először én is óriási boldogságot éreztem és láttam magam előtt a pesti életet a jó munkát meg a fényes karriert, beszéltünk is erről sokat a családdal, de egyre inkább látom, hogy ezzel a papírral én is egy olyan aktatologatós bürokrata leszek, mint akik az önkormányzatban ülnek, gyenge fizetésért. Hát ennél az is jobb lett volna, ha apám szakmáját folytatom és villanyszerelő leszek.


Szóval szeretném otthagyni a sulit és szakmát tanulni. Vagy villany vagy gázszerelést. Ezek érdekesnek is tűnnek és van is hozzá affinitásom. A baj viszont az, hogy a szüleim nagyon szerették volna, ha egyetemet végzek, így csalódottak és dühösek lennének, ha otthagynám. De egyszerűen nem látom értelmét annak, hogy csináljam ezt az egyetemet, ha egyszerűen nincs értelme. Apám megkeres villanyszerelokent havi 600at, én ennyit sosem keresnék a közigazgatásban. Vagy menjek tanulni valami értelmesebb egyetemre? Vagy hogy mondjam el nekik, hogy nem akarom ezt tovább csinálni?



2020. dec. 1. 13:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
33%
Nemhogy örülnél h bejutottal oda..
2020. dec. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Ja, óriási teljesítmény volt ide bejutnom. .. 335 pont volt asszem a határ... Persze, aki sötét és akinek egy 5ös érettségi is csak álom volt, annak pont megfelelő az az "egyetem".


Sokat gondolkodtam és ott fogom hagyni a sulit. Egyszerűen nincs semmi értelme és inkább jelentkezek egy új suliba mihamarabb. Talán a corvinusra.

2020. dec. 5. 14:03
 13/15 anonim ***** válasza:
52%

És ha ott is ugyanezt fogod érezni?

Nekem van ismerősöm akinél az volt, hogy elkezdett egy szakot önköltségesen, megcsinált egy évet. Majd meggondolta magát és váltott. Ott 3 évet végzett de több tárgyal csúszott. Aztán rájött, hogy ezt mégsem akarja. Majd elkezdett egy harmadik szakot..

2020. dec. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
52%
335 pont is pont
2020. dec. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
79%

Én vagyok ebben a cipőben, anyámék szerint a diplomás csak az ember.

Olyan egyetemre járok, ami konkrétan tiltja a másodállást NKE-n. Alig van pénzem élni és mindig csodálom a mesterembereket,hogy képesek valami hasznosat is csinálni.(meg jól is keresnek)

Ugyanakkor 3 félév már nem sok,az online oktatás miatt amúgy is minden könnyebb, odatolhatod eléjük a diplomát és egy csomó mester- és szakirányu tovabbkepzes megnyílik előtted.

2020. dec. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!