Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE vagy SZTE biológia szak?

ELTE vagy SZTE biológia szak?

Figyelt kérdés

Láttam már hasonló kérdést az oldalon, de az 2012-es,szóval arra nem alapoznék. Én már mindenfélét hallottam, valaki szerint csak az ELTE, valaki szerint meg csak azt ne... Szóval ti mit gondoltok?

Amúgy Budapesten élek, és a SZTE levelezőn is gondolkodom (eltén az nincs, oda nyilván nappalira mennék), csak még nem tudom, hogy lesznek a munkaviszonyaim. Köszönöm, ha írsz is a szavazás mellé :)



2020. dec. 9. 15:52
A kérdező szavazást indított:
ELTE
SZTE
Másik egyetem
24 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem, ha csak nincs más választásod, nem érdemes levelező tagozaton tanulni. Sem a megszerzett tudás, sem az elhelyezkedés szempontjából. Én az ELTE-re jártam, de nem biológiára. Viszont magáról az egyetemről csak jó véleményem van, ezért szavaztam arra. De inkább majd olyanokra alapozz, akik konkrétan erre a szakra jártak.
2020. dec. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
SZTE-n én jókat hallottam a biológia szakról. Viszont ha nem muszáj, ne menj semmiféle levelező képzésre.
2020. dec. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket,és eskü nem én pontoztalak le titeket :(
2020. dec. 9. 20:21
 4/11 anonim ***** válasza:
35%

Azért azt megsúgom, akik szidják a levelező képzési formát, hogy a nappalisokkal járnak vizsgázni, ergo ugyanúgy kell teljesíteni, csak esetleg nem 0 tapasztalattal és pénzzel kezded az életet 25 évesen.

Ez csak egy érv a levelező mellett, de kinek mik az anyagi lehetőségeik és egyéni preferenciáik.

Amúgy én az SZTE-t ajánlom, de csak azért, mert én személy szerint nem laknék a fővárosban. Minőségbeli különbség pedig nem nagyon van, mindkét egyetem, főleg a természettudományi karuk országosan a két legjobb.

2020. dec. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
SZTE mindenképp, Szeged egy csoda. TTIK-s voltam, volt sok órám a bioszosokkal. Nagyon jó tanárok vannak és a többsége nagyon jófej.
2021. jan. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Előző vagyok, még annyi, hogy az SZTE-s diplomát nagyon szeretik a munkahelyeken is.
2021. jan. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na, megint döntetlen lett az állás :D
2021. jan. 8. 16:06
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a természettudományi karuk nagyon egyforma színvonalú. Várost válassz aztán kész.
2021. jan. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
Én SZTE-n vagyok már végzős biológus hallgató. Nem hazudok, nagyon kemény, de soha semmi atrocitás nem ért. Nagyon jó tanáraim voltak, az évek alatt 1-2 volt nehezebb eset, de tényleg nagyon szeretek ide járni az összes nehézségével együtt. Anno a BsC után el sem tudtam volna képzelni, hogy az Msc-t nem itt csinálom. Én is az SZTE miatt költöztem Szgedre 200 km-ről, és nagyon megérte.Egy valamit nagyon nem ajánlok, az a levelező. Az bakfütty, és ezen a szakon egy levelező esetében nincs annyi kísérletes tapasztalata az embernek.
2021. jan. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

Levelezősként is koppra ugyanolyan diplomát kapsz, mint egy nappalis. Nincs beleírva a tagozat.


A gyakorlati tudás viszont lehet, hogy számít, azért biológia szakon szokott lenni labor dögivel, ezt nem tudom, hogy oldják meg levelezőn.


Amúgy inkább lakhely alapján priorizálj. Le kell, hogy lombozzam az előző válaszolókat, rohadtul nem érdekel senkit álláskeresésnél, hogy hol végzett a delikvens.

2021. jan. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!