Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az Óbudai Egyetem...

Milyen az Óbudai Egyetem villamosmérnöki kara?.

Figyelt kérdés
Én most vagyok 12.-es,és egy nagyon jó színvonalú műszaki iskolába járok, mechatronikai technikusnak tanulok. Matekom eddig egy ingadozó 4-es, de amit elmagyaráznak normálisan azt fel tudom fogni. Informatika az megy, abból 5-ös vagyok,érdekel a programozás, valamint értem a c++ programozást. Fizikából 4-es vagyok, többi szakmai tárgyam 4-es, egyedül a műszaki mérés 2-es, valamint a gépelemek, bár szerintem az utóbbi kettőnek nem sok hasznát fogom venni szerintem villamosmérnökin. Felsőfokú komplex nyelvvizsgám van, ja és emelt informatikából akarok érettségizni. Érettségi után egy évet maradok technikus képzésen. Tehát olyanoktól várok véleményt, akik villanykarosok most / azok voltak. Melyek a legnehezebb tantárgyak, mennyit kell tanulni, milyen nehéz a matek stb.

2020. dec. 17. 11:02
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Nos hát leérettségiztem, Matekom 5-ös lett + Emelt infót csináltam ami 4-es (mivel elbasztam az adatbázisnál néhány dolgot..). Most 5. éven vagyok, februárba jelentkezek majd a Kandóra, és tuti bekerülök, úgyhogy nem is emiatt aggódok. Az én műszaki iskolámba a mérnöktanárok, a legtöbben az óbudai egyetemről (BMF-ről) kerültek ki (Kandóról, Bánkiról, Keleti Károlyról), és a legtöbb műszaki tanárom azt mondta, hogy kössem fel a gatyám, mert az már nem a középiskola lesz, ott már nem lesz babusgatás, ha megbuksz megbuksz, érted-érted. Ráadásul az egyik tanárom azt mesélte, hogy még 1991-ben a Kandót kb 300- an kezdték meg, abból vagy 100 ember, aki kapott diplomát, nem tudom pontosan mennyit mondott, de nagyon keveset.. És még nagyon sok tanárom mondta az elektronika 1-2 tantárgyat, nem tudom, de szinte minden tanárom ezt a tantárgyat mondta, valószinűleg azért, mert én nem sok elektronikát tanultam, 11. osztályba volt egy kicsi, de az sem volt olyan nagyon vészes (főleg kondenzátorokat, transzformátorokat, passziv áramköröket tanultunk, ami kell egy mechatronikusnak), és amit még ezenkivül mondtak még nekem, az ugye a matek, meg a programozás... Na de mindegy, remélem meg fogok ezekkel a tárgyakkal birkózni, végülis engem csak az nyugtat, ha már a kandóról ezt mondják, akkor milyen lehet a BME.. Bele se merek gondolni.
2021. dec. 29. 09:11
 22/24 anonim ***** válasza:
Egyrészt gratulálok, másrészt sok sikert majd az egyetemhez, harmadrészt csak megjegyezném, hogy ahogy most itt előadod, tanáraid mit mondtak, hát ezeket írták le itt 2020-ban a hozzászólók. El nem olvastad, vagy nekik el nem hitted?
2021. dec. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Hát, hogy is mondtam. Középiskolai fejjel akkor még nem annyira hittem el, hogy ilyen nehéz lehet, de ahogy utána olvasgattam, meg amit hallottam a tanáraimtól is, mostmár elhiszem, és készenállok a legrosszabbra és a legjobbra is! És nem is mondanék többet, hisz ez az igazság
2021. dec. 29. 12:02
 24/24 A kérdező kommentje:
mondjam*
2021. dec. 29. 12:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!