Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az Óbudai Egyetem...

Milyen az Óbudai Egyetem villamosmérnöki kara?.

Figyelt kérdés
Én most vagyok 12.-es,és egy nagyon jó színvonalú műszaki iskolába járok, mechatronikai technikusnak tanulok. Matekom eddig egy ingadozó 4-es, de amit elmagyaráznak normálisan azt fel tudom fogni. Informatika az megy, abból 5-ös vagyok,érdekel a programozás, valamint értem a c++ programozást. Fizikából 4-es vagyok, többi szakmai tárgyam 4-es, egyedül a műszaki mérés 2-es, valamint a gépelemek, bár szerintem az utóbbi kettőnek nem sok hasznát fogom venni szerintem villamosmérnökin. Felsőfokú komplex nyelvvizsgám van, ja és emelt informatikából akarok érettségizni. Érettségi után egy évet maradok technikus képzésen. Tehát olyanoktól várok véleményt, akik villanykarosok most / azok voltak. Melyek a legnehezebb tantárgyak, mennyit kell tanulni, milyen nehéz a matek stb.

2020. dec. 17. 11:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
63%

Három egymás utáni mondatot kezdtél egyébként-tel. :)

A felsőoktatási intézményekben félévente-évente annyit kell megtanulni, kilóra, mint a négyéves gimi alatt.

Bármilyen szakmai előtanulmány akkor jelent előnyt, ha az intézményben szó esik róla (de akkor is csak 5 percig, mert utána jön két differenciálegyenlet), vagy később azon a határterületen mozogsz.


"mindig is szálka lesz"

No, hát ez az. Ez csak az emberi kicsinyesség kérdése. Abból sajnos nagyon sok van. 100 végzettből 10 az,. akot nem érdekel a szomszéd diplomája. Az irodában a különbség úgyis elmosódik, a műegyetemes elfelejti, amit el lehet, a másik meg felszedi, amit kell.

2020. dec. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
90%

Gimnáziumból, nulla szaktudással mentem Kandóra, s habár valószínűleg nem leszek a szakmám Bill Gates-e, szerintem teljesen korrekt az egyetem, főleg egy BME-hez képest. Én azért jöttem ide, mert érdekelt a szakma, illetve lehetőleg úgy szerettem volna egy értékes diplomát megszerezni, hogy közben nem megyek tönkre idegileg.

Én még E-tanterves vagyok (nyilván), de nektek, gólyáknak az É-tanterv teljesen más, nincs annyi felesleges szivatás (ha nem módosítanak megint), viszont nektek is szórótárgy a Matek 1-2, a Villamosságtan 1-2, az Elektronika 1-2 (ott szakközepesek is bőven hullottak!), illetve Programozáson is nagyon szórják az embereket.


Matek I-en komplex számokat (ez nagyon fontos lesz Villanyon!), mátrixokat, határértéket, deriválást, integrálást, improprius integrálokat tanultunk főleg. Hogy a Fourier-transzformáció Matek 1-en, vagy Mat2-n volt, arra nem emlékszem már.

Matek II-n Fourier volt (?), Laplace-transzformáció, bizonyos szinten Valószínűségszámítás, és... hirtelen többre nem emlékszem.


Villany1-en alapvető dolgokat tanultunk, Ohm törvény, delta-csillag számolás, feszültség/áramosztás (egy ill. kétszintű fesz.osztó), két-háromhurkos összetett áramkörök számítása szuperpozícióval, mátrixxal, Norton-Thevenine és Millmann-tétel segítségével... Megmondom őszintén, szakközepesek kisujjból csinálták, de én a szuperpozíciót mindig is utáltam, beletévedtem. Rossz gimisként jobban szerettem az egyenletrendszerket használni, de ez nagyon részletkérdés.

Villany1-en vettünk még bizonyos szintű mágnesességtant, elektromágneses tereket, Maxwell tételeket átvettük, de a vizsgán nem ezek voltak fókuszban. Elméleti részen kérdezte, de gyakorlati részen csak minimális számítás volt.

Villany2-n bevezettük a komplex számokat, váltakozó feszültségről működő áramköröket számoltunk, bevezettük a komplex impedanciák fogalmát (ohmos ellenállás + reaktancia). Frekvenciatartományban megnéztük, hogy egy négypólus (vmilyen áramkör) a bemenő szinuszjel frekvencia függvényében milyen kimeneti jelet ad. Nyquist diagramokat és Bode diagramokat számoltunk.

Elég nehéz témakör, a Villany2 gyakorlatot próbáld felvenni Tóth Zoltánhoz, ha a Tavaszmezőre mész!


Elektronika1-en diódákról, egyenirányítókról, tranzisztorokról beszéltünk, nagyon röviden elmondva, de nekem gimisként nagyon nehéz volt az anyag, + rengeteg rossz áramköri elem van a laborban, nehéz a tárgy, áh... erről esetleg privátban.


Méréstechnikán a mérőműszerek kezelését, jelek (feszültség, áram, ellenállás stb.) mérését fogod nagy vonalakban tanulni, pl. első órán mi a tápegység belső (avagy kimeneti) ellenállását mértük, ráaggattunk egy pot.métert, és megnéztük, hogy a pot.méter mely állásban feleződik meg a beállított kapocsfeszültség... ilyenek.


Programozáson C nyelvet fogtok tanulni, sajnos a prog. oktatás eléggé színvonaltalan, egy év alatt alig tanultunk valamit, sokat is felejtettem, most Arduino/számítógépes projektekkel próbálom majd ennek a tudásnak a hiányát pótolni.


Digitális technika I-II nem nehéz, főleg ha már tanultad. Korrekt a tanár szerintem.


Kb. az első 1-1,5 év szakmai tárgyairól írtam, a későbbiekkel felesleges rágódnod, egyrészt addigra belejössz, másrészt állandóan változtatják a tanterveket, szóval fogalmam sincs, hogy akár csak szeptemberben a gólyáknak mi lesz.


Egyébként jellemzően a nem szakmai tárgyakkal fogsz a legnagyobbat szívni, pl. Mikroökonómián nagyobb volt a bukási arány tavaly, mint Elektronikán....


Tavaszmezőre járok, privátban esetleg írhatok bővebben az észrevételeimről.

Üdv, egy harmadéves Kandós hallgató


F

2020. dec. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Uhh köszi a választ! Azt hiszem ez a szakma nekem valólesz, mert engem pont érdekel a villamossag, programozás stb.
2020. dec. 23. 10:17
 14/24 anonim ***** válasza:
23%

"főleg egy BME-hez képest"

ezzel az a bajom, hogy ezt az állapíthatná meg, aki a saját agyának tartalmát elmentette, majd járt a BME-re, majd az emlékeit elmentve és kitörölve visszatöltötte eredeti saját magát, aztán járt a Kandóra, majd a BME-s emlékeit és a Kandós emlékeit valaki összehasonlította, és levonta a következtetéseket. Hát, bevallom, kisvárosi mivoltom okán én azt hittem, ilyen még csak a filmekben van.

2020. dec. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
59%

#13


Ha az én válaszomat köszönted meg, szívesen. Öt fő szakirányunk van, az Automatika, Műszer-Automatika (a kettő NEM ugyanaz!!!), Energetika, Híradástechnika és a Mikroelektronika. Ezek külön "intézetek" (mondhatni tanszékek). Javaslom, hogy ezeknek az intézeteknek a tárgyait, moduljait keresd meg interneten, és később válassz két szakirányt, ami biztos érdekelhet (azért kettőt, mert lehet, hogy az elsőnek bejelölt szakirányra nem vesznek fel).


Itt van egy tantervi táblázat: [link]


#12

2020. dec. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
79%

#14


Felpontoztalak, mert valóban nem lehet 100% hiteles a véleményem, az álláspontom. Viszont én BME-ről csupa szivatós történetet hallottam, ismertek több VIK-est, az elmondottak alapján kialakult bennem az a vélemény, hogy számomra a BME egy kicsit túl elméleti, szőrszálhasógató számonkérésekkor, és aránytalanul sokat/nehezet kér számon vizsgákon, zh-kon. MsC-t talán teszek, azt is max levelezőn (vagy mérnöktanárit), de phd-t biztos nem szeretnék, ezért "beértem" a szintén jó hírnevű Kandóval. Megmondom őszintén, én azért jelentkeztem Kandóra, mert a szakma alapjait -viszonylag gyorsan, 3-4 év alatt- alatt szerettem volna elsajátítani, és egyetem után, vagy akár közben, minél hamarabb szerettem volna az iparban elhelyezkedni, dolgozni. Úgy érzem, hogy mindkét vágyam beteljesült, mert már gyakornokként dolgozom, és a szakmai tárgyaim túlnyomó többségét már teljesítettem, sok fontos ismeretet szereztem. Nincs ezen mit porcukrozni. Hallottam a BME-ről, amiket hallottam, és az idegrendszerem egészségének megóvása érdekében Kandóra mentem.

#12

2020. dec. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
74%

"Matekom eddig egy ingadozó 4-es, de amit elmagyaráznak normálisan azt fel tudom fogni."


Egy fontos tanács a felsőoktatásra: ha nem értesz valamit 100%-osan, nézd meg az interneten. Én is emlékszem gimiben nagyon ment ez a "xar a tanár, azért vagyok 3-as" duma, de ha valaki akar tanulni, ott az internet, én is így voltam vele. Egyetemen sokszor aztán nem is volt más választásom. Azt az ingadozó négyest hozd fel egy stabil 5-re!

2020. dec. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
9%
#12 Parciális integrál, kettős integrál, hármas integrál, vonalmenti integrál, komplex függvénytan, vektoranalízis, differenciálegyenletek?
2020. dec. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
59%

#18


Tényleg, ilyenek is voltak, látod nem emlékezhetek mindenre. :) Ezeket az ismereteket amúgy sem használtam azóta, se a való életben (munkahely), se az egyetemen. :)


#12

2020. dec. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
59%
A matek pont az egyik legkönnyebben teljesíthető tárgy lesz... :)
2021. dec. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!