Melyik szakot válasszam?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok, pályaválasztás előtt állok, és két szak között vacillálok. A gimi elején a francia nyelv iránti szeretetem miatt elhatároztam, hogy bölcsészkarra megyek francia alapszakra, de ezt az ötletet elengedtem, mert rájöttem, hogy azzal semmit sem érnék, illetve, mivel szinte végig kitűnő voltam, és valószínű, hogy az érettségim is jól fog sikerülni, nem szeretnék egy 300 pontos szakra menni kb. 400 feletti ponttal (ez csak becslés).

A francia miatt gondolkoztam tanári szakon, törivel párosítva, így a franciát tudnám egyetemi keretek között tanulni, és még több haszna is lenne, mint egy bölcsészdiplomának. Magyarázni jól tudok, mindig arra törekszem, hogy a másik 100%-osan megértse, amit mondok, viszont a fegyelmezés szerintem nem menne, és inkább csak magántanárként tudom elképzelni magam.

A másik szak a jog lenne, ez főleg idén kezdett el érdekelni. Ezen belül szívesen lennék francia jogi szakfordító. Néha megrémiszt, hogy mennyi mindent kell tanulni a jogász szakon, de közben szeretném megpróbálni, hogy lássam, hogy ez nekem menne-e vagy sem.

Alapból zárkózottabb vagyok, ezért tudom elképzelni magam inkább fordítóként, mint tanárként, de már párszor mondták nekem, hogy jó tanár lennék, viszont ebben sokszor nem vagyok biztos, pont az introvertáltság miatt. A tudásom meglenne hozzá, de ha nincs tekintélyem, anélkül nem sokat érne az egész. Nem vagyok egy vezértípus, sokkal inkább "végrehajtó", ezért gondoltam a jogászra és/vagy a fordítóra.

Köszönöm, ha elolvastad, és esetleg segítesz!:)



2020. dec. 20. 01:50
A kérdező szavazást indított:
Menj tanári karra!
Menj jogra!
27 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

"a fegyelmezés szerintem nem menne, és inkább csak magántanárként tudom elképzelni magam."


Az alapos, a középiskolások által kikezdhetetlen tárgyi tudás,

jó oktatási módszer, már önmagában jó fegyelmező eszköz lehet.

Ugyanis ha le tudod kötni az értelmet, akkor nem fognak unatkozni, és nem

marháskodják, szabotálják az órádat. Aki igen, kibuktatod, aztán mehet a fenébe.

2020. dec. 20. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%

A francia mellé akár felveheted az arabot is, mert Franciaország/Frankisztán lassan már csak a kereteiben létezik.

A jog mellé segíthet a latin.

A francia jog is az EU-s jogba harmonizál, amúgy, s az közlekedő nyelv az angol.

2020. dec. 20. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

" "végrehajtó", ezért gondoltam a jogászra "


Milyen jogász lenne belőled, ha nem vagy kezdeményező?!

Azon a pályán kell csak igazán a rátermettség, jó kapcsolatteremtő képesség,

határozottság, válaszd akár az ügyvédi, akár az ügyészi, bírói ágat.

2020. dec. 20. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nemzetközi gazdaságtan (azaz külkereskedelem), és hasznosítsd ott a francia tudásodat.
2020. dec. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

pedig ezek alapján a bölcsészkar való neked, francia alap után pedig mehetsz majd fordító és tolmács mesterre (vagy szakirányú továbbképzésre)

aki talpraesett, az bölcsészként is el tud majd helyezkedni, aki életképtelen vagy kókler, az informatikus diplomával se

amúgy meg idegen nyelvek ismeretével nem igazán lehet mellélőni

2020. dec. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Diákként mondanám, hogy az első válaszolónak részszint igaza van.
2020. dec. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt akartam írni, amit az 5. válaszoló. Egyáltalán nem igaz az, hogy egy nyelv szakos bölcsész diplomával nem lehet elhelyezkedni! Az alapképzés után lehetsz fordító, tolmács, ha amúgy is inkább a magántanítás lenne neked való, akkor azt is csinálhatod, valamilyen turisztikai képzéssel lehetsz idegenvezető. De akár a vendéglátásban (mondjuk egy szállodában), vagy sok cégnél is kamatoztathatod a tudásodat, ahol egyszerűen szükség van a francia nyelvű kommunikációra.

Szóval szerintem ez lenne a neked való szak.


"nem szeretnék egy 300 pontos szakra menni kb. 400 feletti ponttal" Ez bocsáss meg, de szerintem nettó butaság.

2020. dec. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az!

Nézd meg pl. a nagy vidéki egyetemek mérnöki szakjainak ponthatárait (kb.280-310), és azt is hogy hányat vesznek fel, s hány végzik időben eredményesen el pl. egy gazdálkodás és menedzsmenthez vagy kommunikáció-és médiatudományhoz képest ahol a ponthatárok messze 400 felett vannak...

2020. dec. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!