Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diszkalkulia esetén így...

Diszkalkulia esetén így hogyan számítják a pontokat egyetemi felvételkor?

Figyelt kérdés
Szeretnék jelentkezni pszichológiára és matematika helyett én spanyol nyelvből érettségiztem (emelt szinten) ami elég jól sikerült. A pontszámító kalkulátort szeretném használni, hogy tudjam hogyan állok a pontokkal, viszont nem tudom hogy a matek helyére írhatom-e a spanyol jegyét és érettségi eredményét. Illetve, hogy matek helyett felvételikor figyelembe veszik-e majd a spanyolt.

#érettségi,
2020. dec. 20. 11:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha kaptál felmentést anno matekból, akkor hivatalosan is a spanyollal helyettesited azt.

Régen néztem a felvit, a diszkalkuliát valószínűleg fel lehet tüntetni, ha meg engedi matek helyett a spanyolt, akkor javítsd át. Esetleg trukkozessel felveszel a listára plusz egy nyelvet a matekot meg üresen hagyod vagy 0-át írsz be.

2020. dec. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
17%
Egyszerűen nem értem, hogy mehet valaki egyetemre matek érettségi nélkül. Ha a spanyolt meg tudtad tanulni a matekot miért nem? Soha senkit sem mentenék fel matekból, semnilyen indokkal. Az élethez, egy pszichológusnak is kell a matek.
2020. dec. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!