Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » El lehet végezni az osztatlan...

El lehet végezni az osztatlan jogász szakot magolás nélkül?

Figyelt kérdés

2020. dec. 27. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem.
2020. dec. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
Nincs is osztott jogász képzés.
2020. dec. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Ha fotografikus memóriád van el.
2020. dec. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem lehet.
2020. dec. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
5.-nek! Miért lenne buta a kérdező? A jogász szak valóban osztatlan, úgy, mint pl. az orvosi. A kérdésből nem következik, hogy van osztott jogász szak is. Csak miheztartás végett!
2020. dec. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Mi az a magolás? Én sokáig azt hittem, hogy az a tudás belapátolása az agyba, de valaki szerint a magolás sajátossága még az is, hogy valójában nem érted azt, amit elolvasol, hanem csak megjegyzed a szavakat. Bár szerintem az lehetetlen, hogy valaki fel tud mondani egy fejezetet úgy, hogy nem érti a szöveget legalább egy kicsit.

Na bocs a kitérőért, szóval a jogon rengeteg mindent kell megtanulni, és hát... meg kell tanulni. Ha a magolás a rengeteg időráfordítást jelenti, akkor igen, mindenképp sok idő fog rámenni. Az ész és logika is játszik szerepet, de viszonylag kicsit. Én egy ideig memorizálni próbáltam (elolvastam és felmondtam a szöveget, aztán áttértem arra (amit amúgy magolásnak hívnak), hogy minél gyorsabban, kb 5-6x elolvassam az anyagot, azzal már egész jól el lehet lenni. De intelligens megoldásokkal könnyebbé teheted a dolgodat. Pl. okostelefon - csak vicc volt. Érdemes külön egy jegyzetfüzetbe vázlatot készíteni, ágrajzokkal meg ilyesmivel, akár rajzolgatni is. Tankönyveknél és jogszabályoknál is jól jön, különösen az eljárási törvényeknél. Hidd el, az agyad meg fogja hálálni. De ezt csak akkor érdemes, ha tényleg tudsz kivonatolni, különben csak a tk.-t másolod át egyik helyről a másikra.

2020. dec. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Hát attól függ mit értesz magolás alatt, de sok mindent meg kell tanulni szó szerint az biztos.
2021. jan. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%
MEGÉRTÉS nélkül biztos nem lehet. Ha csak magolsz, megbuksz. Számos dolgot szó szerint kell tudni (és készségszinten), de ezredszerre is le kell írni, hogy a megértés, az átlátás, a dogmatikai felvértezettség a kulcs.
2021. jan. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!