Érdemes tanárnak lennem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tizedikes vagyok ezért még ráérek a jövőbeli munkámmal foglalkozni viszont nemsokára faktot kell választanom és ahhoz érdemes tudni mégis milyen irányba akarok menni😅 Gimnáziumban tanulok,4-5-seim vannak és mindennel jól kijövök bár a fizika-kémia nem a kedvencem😂 Már régen is gondolkodtam, hogy tanár legyek de ma ahogy megnézzem, hogy a gyerekek mennyire buták lesznek a szülők miatt, mert már 3 évesen telefont adnak a kezébe.. a kevés fizetésről pedig ne is beszéljünk.. nem tudom érdemes e kipróbálnom és efelé mennem vagy pedig inkább ilyen hobbiba például magántanár lennék egy adott dologból. Ezen kívül nincs sok elképzelésem sajnos.. a válaszokat előre köszönöm!☺️

2021. jan. 3. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg úgy áll a helyzet, hogy nehéz belőle megélni, mert nincsennek túlfizetve a tanárok. Szóval, ha nem a pénz motivál, hanem azt, hogy ezt szeretnéd csinálni, akkor csináld. Ha élni is szeretnél és nem csak megélni, akkor pedig ne.
2021. jan. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Pedagógusként könyörögve kérlek : nehogy hobbiból magánórákat adj! Nem hiába telik évekbe, hogy valaki taníthasson, ne legyél kontár!

Egyébként jelenleg megalázóan kevés a pénz és rengeteg a munka. Hatalmas felelősség.

Nagyon gondold meg! Nem csak annyiból áll, amennyit diákként látsz.

Csak azért ne válaszd ezt munkádul, mert jobb nem jut eszedbe. Ez egy hivatás, ezt csak akkor tudod igazán jól csinálni, ha tényleg szereted, kitartó vagy és nem bánod, hogy szar a fizu.

Javaslom, hogy kérdezz meg a munkájáról olyan tanáraidat, akikkel jó viszonyban vagy és elég nyitottak, hogy őszintén beszéljenek erről.

Nehéz, de csodálatos munka. Én imádok tanítani, nem bántam meg, hogy tanító lettem, most akarom kezdeni az angol tanári mesterképzést is.

Ha kérdésed van még, írj privátban nyugodtan.

2021. jan. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! 2-es köszönöm a tanácsaidat, eléggé benne vagyok a témában mert anyukám tanár, tudom mennyi papírmunkával jár,stresszel,fáradtsággal!😊 Volt pár alkalom amikor gyerekkel voltam például táborban de mégis ott voltak a beszólogatos gyerekek.. és látva a gyerekek stressz helyzetét amit én diákként élek meg, nagyon segítenék nekik és kreatív módszereket használva is szeretnék tanítani!
2021. jan. 3. 20:18
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Én éppen tanárnak tanulok az egyik egyetemen.

Csomó tanárral, akikkel nagyon jóban vagyunk, ők mondták, hogy nagyon kevés a fizetés.

Az egyik tanárom meg arról panaszkodott, hogy középsuliban is tanít és ott állandóan a telefont nyomkodják és nem is figyelnek a tanárra. Egy ideig el is vette a kedvem a tanitástól. A tanári fizetés miatt, szerintem még lerakok én is egy okj-t.

De viszont a gyerekek imádnivalóak (tapasztalat is, megengedték hogy be menjek tanítani 15 percre a kövi 45 perces re sajnos a covid miatt nem jöhetett össze).

Szerintem, se adj hobbiból magánórákat, nem hiába 5 éves egy tanárképzés...

Ha, tényleg tanár szeretnél lenni, akkor nyugodtan, mert szép szakma, de a fizetés szörnyű.

2021. jan. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%
Egyetemen kell oktatni, oda még tanári képzés se kell. Mérnöktanár leszel, mellette phdzhatsz is akár - az egyetem állja - illetve az oktatáson kívül dolgozhatsz nálunk is. Nálunk az Egyetemen a mérnöki karon, a tanárok 95% máshol is dolgozik és csak hobbiként tanít.
2021. jan. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
39%
" - illetve az oktatáson kívül dolgozhatsz nálunk is" Nem nálunk, hanem "máshol". elírás. :)
2021. jan. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!