Hogyan induljak el?

Figyelt kérdés
Fogalmam sincs mi akarok lenni és idén 23 leszek, bele kezdtem okjba de nem igazán tetszik, lehet jobban járnék egyetemmel, de nem tudom mi való nekem, mindenképpen valami piacképes dolog érdekelne, milyen szakma van ami piacképes jelenleg egyáltalán?
2021. jan. 7. 03:44
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Felsorolhatnánk itt vagy százat, de nincs értelme. Neked mihez van meg az alapképzettséged érdeklődésed, hajlamod?

Milyen tárgyakban vagy jó, reál, vagy humán, vagy mindkettő?

24 éves kortól meg fizetős az egyetem. A helyedben végigcsinálnám

az OKJ-t, ha már elkezdtem, ugyanis megszűnik, és felsőfokú képzési szintre emelik a gazdaságban keresett és szükséges szakmák oktatását.

2021. jan. 7. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
#1 Hol olvastad, hogy 24 éves kortól fizetős? Mikortól? Levelezőn tanulok, én 23 éves vagyok de a szakunkon vannak 40+ évesek is, akik nem önköltségesek. Kérlek linkelj ezzel kapcsolatban egy megbízható forrást, mert nagyon érdekelne!
2021. jan. 7. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Első baromságot ír. Én is későn döntöttem el mit kellene csinálni, 25 évesen kezdtem egyetemet ÁLLAMIN INVYENESEN. Az elsőnek sztem fogalma nincs a dolgokról.


Kérdező: Sajna ez nem egészen így működik. Mivel a felsőoktatás se sokkal különbb színvonalú a legtöbb esetben, mint a közoktatás, meg az érettségiken múlik leginkább, hogy hova kerülsz be, ezért először is az a kérdés, hogy miből milyen érettségiket írtál, miből csináltál emelt szintűt (már ez is kötelező 2020 óta)? Van-e nyelvvizsgád, hogy legyen plusz pontod? Hiába írnám, hogy mejn el gépészmérnöknek, ha matekból 3-asra érettségiztél pl.

2021. jan. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!