Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológiát szeretnék...

Pszichológiát szeretnék tanulni, de nincs rá pénzem se pontom. Ha elkezdek tanulni nem lesz pénzem, ha viszont dolgozok nem tudok tanulni (részéletesebben lenn). Ti mit tanácsoltok ?

Figyelt kérdés

A helyzet hogy szeretnék pszichológiát tanulni, de nincs elég pontom és nincs elég pénzem se hogy fizetősre menjek. Sima érettségim viszonylag jó lett, matek töri 5-ös magyar német 4-es viszont kellene egy emelt hogy bölcsészre tudjak menni. Angol jól megy, abból meg tudnám csinálni a nyelvvizsgát ha még rá tanulok egy kicsit.


Tesómnak köszönhetően (mivel vállalkozó) sikerült kicsit belelátnom az építőiparba. Arra gondoltam megtanulom az épületvillamosságot olyan szintre hogy el tudjak indítani egy KATA-s vállalkozást, majd ha magam ura vagyok és nem vagyok munkaidőhöz kötve, elkezdek tanulni pszichológiát, amit valóban szeretnék csinálni.


Ha elmegyek épület-villamosságot tanulni, akkor az 2 év. 2 évig milyen munkahelyen tudok dolgozni, ahol tolerálják hogy heti 3 napot nem megyek be, mert iskolába megyek. Azért nem megyek be, mert a legközelebbi város ahol képzést indítanak, olyan távolságba van hogy délbe el kell indulnom hogy beérjek 3-ra (vonathoz alkalmazkodni, a vonathoz az út fél óra, a leszállótól az iskola megint fél óra stb. )


Ti mi a fenét tennétek a helyembe? Teljesen tanácstalan vagyok és a szüleim is azok. Testvéremmel nem tudok dolgozni tovább, mert öcsém cserél velem és 2 ember nem kell bátyám mellé. Azt hogy 2 évig itthon üljek se én se a szüleim nem díjazzák. Tudtok esetleg valami állami szervet aki ilyen esetben tud tanácsot adni?


(Van egy kereskedelmi végzettségem és egy érettségim, ha ez segít bárkinek is )


Bízom benne hogy valaki tud segíteni.Válaszokat előre is köszönöm!



2021. jan. 7. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedbe nem adnám fel azt, hogy rögtön arra a szakra menjek, amit szeretek. Elmennék most dolgozni, közbe letenném a szükséges tárgyakból az érettségit, hogy meg legyen a pontszám, és amint lehet felvételiznék. Ha csak fizetősre vesznek fel, vennék fel diákhitelt a félévek kifizetésére (nézz utána, egyáltalán nem olyan rossz dolog, mint amilyennek hangzik, évek múlva kell törleszteni stb.) és kollégiumba is jelentkeznék, hogy ne kelljen sokat utazni, plusz részmunkaidőben dolgoznék egyetem mellett. Ha fizetősre is vesznek fel, utána már az első év végén van lehetőséged átkérni magadat államilag támogatottra, ha elég jók a félévi eredményeid. Ha esetleg túl soknak érzed az egyetemet és a munkát együtt, akkor pedig max. a szüleidtől tudsz kérni pénzt addig, ameddig át nem vesznek államilag támogatottra, vagy szintén diákhitelből fedezed addig a költségeid, de akkor nyomni kell az első évet rendesen, hogy jók legyenek a jegyeid és tényleg át vegyenek.

Ha pedig egyből államilag támogatottra vesznek fel, akkor szintén elköltöznék koliba/albérletbe, hogy több időm legyen, és dolgoznék egyetem mellett amennyit lehet.

Ja és még annyi, hogy az egyetemen tudsz igényelni szociális ösztöndíjat is. Erről nem tudok sokat, csak annyit, hogy néhány szaktársam egész jó pénzeket kap, de lehet hogy ha fizetősön vagy akkor nem jár neked.


Remélem tudtam segíteni.

2021. jan. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A hageni távegyetemet megpróbálhatnád, van pszichológia szak német nyelven, munka mellett is végezhető. Most, január végéig lehet beiratkozni, a tanév április elsejével kezdődik. Az emelt szintű érettségidet pótolhatod később. A felvett modulokhoz arányosan kell fizetni a tananyagért, de majd ha meglesz az emelt szintű érettségid, akkor kérhetsz ösztöndíjat. A vizsga helyszíne Budapest, ahol (tudtommal) személyesen meg kell jelenned.

[link]

[link]

A következő jelentkezési időszak a július, hagyhatod addigra is, ahogy kényelmesebb neked.Hogy milyen emelt érettségit fogadnak el pszichógia szakra, azt tőlük kell megkérdezned.

2021. jan. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ELTE SEKen talán marad az alacsony ponthatár és garantáltan kap mindenki kollégiumi elhelyezést. (12300Ft/hónap) Ha a felvételi ponthatárok eléri a 400 pontot, kapsz havi 40 ezer forint Kiválósági ösztöndíjat, ha a 450-et akkor 80 ezret 10 hónapot keresztül. Októberben kapod meg az először, akkor rögtön két havi összeget utalnak. Szerintem az angol emeltet csináld meg, illetve nézd meg, hogy matekbol és toribol hány százalékos lett az erettsegid. Németből jól jönne egy nyelvvizsga még hogy kapj pontokat.

Igényelhetsz szociális juttatást amit kapni is fogsz mert hárman vagytok testvérek. Esetleg vállalatát hétvégi munkát ( amíg nem volt Covid én egy cukrászdában voltam pultos, jól jött kiegészítésként. ) Egyébként a szombathelyi egyetemen nagyon jó a menza én mindennap ott ettem és 1000-1500 Ft-ból teljesen jól laktam (pedig imadok sokat enni 😂)

Szombathelyen pedig elindítják a pszichológia mesterképzést is.

2021. jan. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én pár éve kezdtem a fentebb említett távegyetemet. Nekünk akkor nyelvből kértek emelt érettségit :) . Pl. angol, német.

Árban tényleg eléggé megúszós, és ha nem buksz, akkor jó eséllyel indulsz az ösztöndíjra, amit kimondottan külföldieknek írnak ki :). Nekem már két alkalommal sikerült ezt megszereznem, így még kevesebb a tandíj.

Viszont ezért cserébe nagyon keményen kell tanulni. Másik szakot is viszek, de azt itthoni egyetemen. Ég és föld a kettő... Hagenben örülünk, ha elégségessel átengednek, hazai egyetemen meg gond nélkül hozom én is a négyes meg ötös jegyeket. Szívesen mesélek, ha érdekel. :)

2021. jan. 10. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!