Menjek-e át az ELTE-IK-ra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy ideje már foglalkoztat engem ez a gondolat, hogy hagyjam-e itt a jelenlegi egyetememet (DE-IK programtervező informatikus) és menjek-e át az ELTE-IK Programtervező informatikusra.

Pár mondatban felvázolom a helyzetet.

Most végeztem (1 hónapja kb) az első félévvel és nem nyerte el a tetszésem az egyetem. Túl egyszerű volt eddig. Ne essék félre értés, egyáltalán nem nagyzási indokból írtam és értettem, de nem érzem, hogy elég megterhelő lenne a szak. Mondhatni nincs meg az az érzés, hogy tényleg valami hasznosat csinálok, amivel lehet vinni valamire.

Egy ideje már bosszant kicsit, hogy nem érzem jól magam az egyetemen, most jött ez a vírus is, nem lehet ott lenni stb.

Eddig úgy éreztem, nincs szükség a legjobbak között lenni, mert beérem Debrecennel is, de ez időközben megváltozott. Úgy érzem nem elég nagy és nem tud eleget nyújtani maga Debrecen és a képzés.

Érleltem magamban de arra a döntésre jutottam, hogy felmegyek Pestre és ott csinálom ugyanezt a szakot tovább.


Na már most ezt a döntést kétesen fogadták a környezetemben. Az egyetlen haverom pont ezen a szakon van, szóval ő örült neki, de a szüleim nem voltak elragadtatva, hogy erőről kell kezdenem az egésze, amit az igazat illeti, holnap fogom velük átbeszélni, hogy tényleg nem akarom komolyan venni az elkövetkezendő félévet, és most februárban ujra jelentkezek egyetemre, csak az ELTE-re (a pontjaim meg az érettségik megvannak hozzá, 454 pont)

Gondolkodtam, hogy csak átiratkozok, viszont az néhány jelentős lehetőségtől megfosztana:

-meglenne szabva egy határ amit teljesítenem kell mindig, hogy bent maradhassak

-valószínüleg önköltségesre helyeznének, tekintve, hogy az állami helyek be vannak telve

Szóval marad az, hogy előről kezdek mindet, ami (amúgy tudásilag sok előnybe juttatna legalább az első felévemben)


Másik indok, hogy barátnőm is ennek függvényében jönne Pestre/Debrecenbe, ahol tartózkodnék a továbbiakban.

De én minden esetben Pesten szeretném a mester szakomat végezni, viszont már úgy érzem a Bsc-t is.


Szóval egyik lehetőség :

-Pest, ahol bár egy évet megkésve tanulhatnék és élvezhetném a hozzám közel állók társaságát, de a család nem nézné jó szemmel a döntést. (A barátnőmnek itt van egy olyan egyetem amiben elsősorban szeretne jelentkezni és Debrecenben nincs olyan képzés)


-vagy maradok az inkompetens Debrecenben, ahol már sajna nem tudok élvezettel tekinteni az egész tanulásra és valszeg csak kényszerből csinálnám, mellesleg a haverom nem lenne itt és a barátnőm se mehetne arra szakra, amit szeretne, de a szüleim "nyugodtak" lennének és élném tovább unalomban az életet.


Igazából nem is nagyon véleményekre van szükségem, mert egyértelmű külső szemmel a döntés és nem félek kiállni az igazamért, csak jól esik leírni ennyi mindent, amikor az ember fejében mozog.

Ennek ellenére bármi jellegű építő kritikát és megfogalmazást meghallgatok a szóban forgó témákkal kapcsolatban, akár mi a véleménye, akár az információk karokról/képzésről kapcsolatban.


(UI.: Bocsi a helyesírásért, nem figyeltem mit írok jól/rosszul)



2021. jan. 16. 03:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Én SZTE-n vagyok gólya. Amit látok, hogy sokan érettségi szintű tudással jönnek és akik már 6éve komolyan programoznak általános iskolától kezdve azoknak valóban vicces az első félév. Úgy érzem, hogy idővel szépen magasabb szintre jutnak, vagy lehullanak a kezdő programozók is. Nálunk már 2.félévben is lesznek kisebb csapatmunkák, projektek. 3.félévben pedig lesz egy tényleg nagy közös projekt.

A tematikát nézve az első félév az nálunk is bemelegítő, alapozó szint, de sokaknak ez is nagyon nagyon nehéz. De ez minden egyetemen hasonló lehet szerintem.


Nos, én úgy gondolom eltén tényleg magasabb a képzés, de mondjuk max 140%-kal nehezebb. És megkockáztatom, ha átmész Eltére ugyan azzal fogsz szembesülni mint Debrecenben, mert 1év alatt annyit fejlődhettél, hogy az eltét is könnyűnek fogod érezni.


A megoldás valóban az lehet amit az alattam lévő ír, elmenni dolgozni suli mellett, ebből tudod a legtöbb értékes tapasztalatot szerezni.


Én nem alapoznám mások véleményére az életem pl szüleim(persze az is számít, de te dönts)


Szerintem a következő lehetőségeid vannak:


-1 átvesznek eltére, úgy hogy elfogadtatod a tárgyaidat(ez a lehető legkedvezőbb)


-2 átvesznek eltére de nem tudod elfogadtatni a tárgyakat(buksz egy évet és ugyan ott vagy ahol tavaly, szerintem neméri meg)


-3 Maradsz Debrecenbe, keresel munkát, hozzád hasonló képességű fejlesztő jellegű társakat és kifullozod az egyetemet mint egy király. Esetleg feliratkozol kurzusokra, ahol speciális tudásra tehetsz szert. (egyetemeken 3.félévtől nálunk vannak kutató csoportok is, ide érdemes jelentkezni ha nálatok is van) (ez mindenképp jobb mint az 2. Szerintem)



Sokan mondják, hogy csak papír miatt mennek egyetemre meg tudom őket érteni. Én az emberek miatt megyek, akik motiválnak, akikkel együtt fejlődök és később dolgozok talán ezt is érdemes figyelembe venni.

2021. jan. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

11. köszi a válaszod, lehet a posztban nem fejtettem ki, nem akartam annyira érzelgősbe meg depisbe elvinni a témát, de valszeg az előzőeknek is választ fog adni néhány feltételezésükre.


Itt nincs meg az a közösség, akivel el lehet lenni. Pesten pedig az egyetlen rendes barátom fent van. Szóval tényleg nem annyira opció itt maradni. A papír nem mérvadó, de ha már felmegyek Pestre, akkor a legjobb helyre megyek ott. Szóval nem a papír miatt megyek, hanem ahogy alakultak a helyzetek.


Jelenleg is dolgozok egyetem mellett, bár bevallom nem programozással kapcsolatos munkát, de a szabad időt "elütöm".


És én nem azok közé tartozom, akik 6 évig programoztak előtte :D

Itt kezdtem fél éve én is, előtte nem volt vele dolgom, de amit tanultunk azokat jól megtanultam legalább.


Mindenesetre hosszúra húzta, de köszi a választ! :)

2021. jan. 19. 20:42
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
És miből gondolod, hogy az ELTE-n jobb lesz a közösség? (Én az ELTE re jártam alapra, mesterre vidéken-proginfo). Sokkal jobb volt a hangulat lent vidéken. De te tudod. Én tuti maradnék Debrecenben.
2021. jan. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
92%

1-es vagyok, 11-es hozzászóló azt a 140%-kal nehezebbet vajon hogy érti? Az azt jelenti hogy 2.4-szer olyan nehéz. Az elég sok, szerintem azt akarta írni hogy 40%-kal nehezebb, azaz ha debrecen 100%, akkor az elte 140%.


én azt látom hogy minél rosszabb programozó valaki, annál jobban egyetem ellenes és az "úgyis a tapasztalat számít" mentalitás híve


ha nem elég kihívás a kötelező tárgyakat elvégezni, akkor hajrá, van vagy 30 kutatás elte-n amibe akár már BSc alatt is benézhetsz


én egyetlen tdk-n dolgozó embert nem láttam még aki arra panaszkodott volna hogy túl könnyű amit csinál, ellenben sok a kiégett zombi


tldr nem itt gyakorin kell keménykedni, helyette találj magadnak valami csúcstechnológiával foglalkozó kutatócsoportot aztán ott legyél faszagyerek (erre az elte lehetőséget ad)

2021. jan. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Személy szerint nem egyetemellenes vagyok, hanem sznobképzés-ellenes. És nem taknyos kölyökként beszélünk, akiknek fingja sincs a szakmáról, csak valami idióta tizedéves tróger a klubszobában beléjük tolta az elit dumát a minőségi oklevélről, amit azóta is papagáj módjára ismételgetnek mindenkinek megszállottan, hanem a szakmában dolgozó diplomás (!) szakemberek. Ha visszamehettem volna az időben, egy dolgot csináltam volna másképp: elmentem volna a bús picsába egy levelező vagy esti szakra, hogy adjon egy keretet elméletben meg egy papírt, mellette pedig végig dolgoztam és önállóan tanultam volna. Elsősorban kigyúrtam volna magam alkalmazott matekból. Sokkal előrébb lennék az életben, mint úgy, hogy 3 és fél éven át beszopódtam a rohadt alapszakba, mert ElItEgYetEm, hogy aztán ugyanúgy beletanuljak kb a nulláról a szakmámba. De persze, villogjunk a kikúrt elte meg bme diplomával, meséljük be a többi naiv gólyának is, hogy papír nélkül vagy más egyetemen végezve egy büdös senki vagy, aki csak rossz szakember lehet. Pofázzunk csak arról nyugodtan, hogy attól leszel jó szakember, ha a teljes szakma minden részletét bevágatják veled az egyetemen, nyugodtan fossuk a szót arról, hogy milyen kibszott jó lesz attól valakinek, ha kreditszerzéssel telik el 3-4 év, miközben kurvára semmi értelmeset nem tett hozzá a szakmájához és max a sarki kisboltba ugrott be hétvégén kisegítőnek, de inkább azt sem.


Tudjátok mit? Akkor csak csináljátok! A diploma hasznos, az, hogy honnan van, le van szarva. Az, hogy mellette mit csinálsz, az már annyira nem mindegy. A magatokfajta felfújt seggfejekből viszont már elegem van rohadtul. Egy akármilyen képzés elég ahhoz, hogy megtanulja valaki a szakmájához szükséges természettudományos vagy műszaki ismereteket. Ott vannak a könyvek, ott a tanterv is, mindenki pontosan tudja, hogy mit kellene tudnia ahhoz, hogy jó szakember legyen a maga kis területén, akárhol is járt egyetemre. És valamire való szakember magától tanul és szelektál. Ezt egy ilyen díszb uzi istenbarma képzésen nem fogod tudni olyan színvonalon űzni, hogy legyen értelme, de ha ti komolyan abban méritek a minőséget meg a szakmai értéket, hogy ki mennyi időt bszott el azokra a dolgokra, amiknek 90%-át bőven elég lett volna érintőlegesen megismerni, a maradék időben pedig pengének lenni abban, ami számít, nem pedig vért izzadni belőle a kettesért minden egyes ilyen szarból, az csak csinálja. Menjetek csak eltécskézni meg bmecskézni. Nehogy szótfogadjatok azoknak, akik már megbánták, hogy ilyen idióták voltak, mint ti, véletlenül se!

2021. jan. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de nem azért hoztam létre a posztot, hogy akárki is veszekedjen alatta.

Őszintén csak jól esett kiadni magából a feszültséget, de ahogy észre vettem, abból feléd is van bőven.

Nem bántásból és véletlen sem kötözködésból írom, amit most írni fogok, de nem másokat kell leszólni a te döntéseid miatt.


Lehet el megy egy kicsit filozófikus irányba, de te honnan tudod hogy nekem vagy mondjuk "Jancsinak" mi lesz a jó?


Az h te csináltál valamit valahogy, és úgy érzed h elbasztad magadnak az a te dolgod, a véleményed leírtad, én meghallgattam, elfogadom az álláspontod de ne menjünk át légyszi önsajnáltatásba és mások basztatásába.


Ne értsd félre, mondom nem kötözködés, csak vélemény.

2021. jan. 19. 22:21
 17/17 anonim ***** válasza:
81%

Ha közösségért mennél az ELTE-re, akkor is rosszul jársz szerintem: a mostani elsősök pl még nem is találkoztak egymással. Debrecenben ha jól tudom, csak akkor zártak, amikor muszáj volt, az ELTE hosszú ideig fogja még saját döntésből zárva tartani magát. (Március óta egy napot nem voltak nyitva.)


Meg amúgy olyan, hogy ELTE közösség régebben se nagyon volt szerintem.

2021. jan. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!