Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lenne célszerű felkészü...

Hogyan lenne célszerű felkészülni az emelt szintű informatika érettségi szóbeli részére?

Figyelt kérdés

[link]

Ez a hivatalos tematika, viszont ide rengeteg minden le van írva. Szerintem több idő lenne mindenhez kigyűjteni pár mondatot, mint aztán később megtanulni.

Amik ide le vannak írva, abból bármelyik rész lehet egy-egy tétel? Vagy célszerűbb lenne elhanyagolni ezt és felkészülni inkább egy érettségi mintatételes könyvből?



2021. jan. 16. 15:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

[link]

Igaz középszintűre, de én ebből tanultam, minden le volt benne írva ami kellett

2021. jan. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
És ebből mindent megtanultál, vagy voltak azért amiket kihagytál? Azért ez is soknak tűnik így ránézésre ahhoz, hogy mindent megtanuljon belőle valaki :s Illetve hogy tanultál? Elolvastad párszor és megmaradt a lényeg, vagy bemagoltad úgymond, bár ennyit szinte lehetetlen.
2021. jan. 16. 15:55
 3/19 anonim ***** válasza:
Őszintén a nagyon infós részeket kihagytam :D nekünk tanár tartott külön alkalmakat (kb 5öt) és ott azért lehetett látni mik a fontosabb témák körülbelül. (Például nekünk a teljes ilyen "történet" dolog kilőve, értelmetlennek találta a tanár) Kb 5 napon át tanultam, volt hogy hajnal 5ig (éjjeli bagoly vagyok, akkor érzem magam produktívnak), jegyzeteket készítettem, ha gondolood valahogy megpróbálhatom lefotózni neked (szintén azért mert nekem ez a tanulási forma vált be) ééés reménykedtem... könnyű tételt húztam, bár nem igazán vettem át azt a részt, de paraszti logikával el tudtam mondani 100%ra :) nyílván gondolom az emelt másabb, én infó analfabéta vagyok xd
2021. jan. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, de nem kell fáraszd magad, nekem kell megoldani ezt magamnak valahogy :D Valójában ahogy utánanéztem, szerintem nem sokban tér el a középszintű követelmény az emelttől. Viszont ami fel van téve hivatalos tematika, abból egy 50-60 télelt ki lehetne hozni, és ettől fèlek, hogy valami random kis tételbe húzok bele majd. Abban reménykedem, hogy a tételek nagy része minden évben hasonló, pl. informatikatörténet, operációs rendszer, szgép felépítése, vírusok stb.. Azért ezekből nem olyan nehéz és hosszadalmas felkészülni, viszont a tematikában minden borzalmasan részletesen le van írva, annyira részletesen nagyon nehéz lenne megtanulni.
2021. jan. 16. 16:20
 5/19 anonim ***** válasza:
Kb a nagyobb temakorokbol huztak a csoporttarsaim, errol tudok nyilatkozni :D en az “allomanyok tipusait” huztam
2021. jan. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Na igen pont ilyen kis random tételre gondoltam :D Ehhez jelen tudásom alapján megszólalni se tudnék.:(
2021. jan. 16. 16:32
 7/19 anonim ***** válasza:
annyit makogtam el hogy fájlnévhez bármit írhatsz, kivéve néhány karaktert mert azt máshoz használ a rendszer pl /, . után van a fájl típusa. típusonként 1-1 példa (jpg, exe, mp3) majd az volt a feladat hogy keressek egy képet a gépen és a tulajdonságairól beszéljek. én is borzasztóan megijedtem mikor kihúztam, de aztán rájöttem kb mit is kéne mondani
2021. jan. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ne csüggedj, menni fog :D én az emelt matek miatt félek de nagyon, de majd csak lesz valami
2021. jan. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Szurkolok neked kedves utolsó :)

[link]

Úgy döntöttem ez alapján fogok tanulni. Szerintetek ha többször elolvasom az egészet érettségiig, tud rögzülni annyi anyag belőle, ami elég lehet?

Az a baj, én az ilyen száraz anyagokat általában magolni szoktam mert máshogy egyszerűen nem marad meg. Ennyit viszont nem tudnék bemagolni.

2021. jan. 16. 18:50
 10/19 anonim ***** válasza:
nem tudom, talán ki kellene fejlesztened mi a legjobb neked... én így 12.re jöttem rá, hogy pl csak a "kockás" füzetbe jegyzetelés jó, a többi egyszerűen nem marad meg :D plusz októberben raktam le az infót, akkor jöttem rá h Ludovico Einaudi zongora feldolgozások mennyit segítenek a koncentrációban xd
2021. jan. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!