Matek érettségi 85%?

Figyelt kérdés

Mennyire nehéz egy közép Matek érettségit megírni 85%-ra?

Gimnázium alatt 2-3 között voltam általában, teszem hozzá szerintem a képességeim simán jobbak, mármint fogékony vagyok a dolgokra, leginkább a lustaság, motiválatlanság, illetve a tanárnővel sem jöttem ki a legjobban.

Most van még 3-4 hónap a Matematika érettségiig. Tegyük fel hogy találok egy nagyon jó matektanárt, heti szinten foglalkozom vele több órát, kifejezetten az érettségire. Ennyi idő alatt össze tudnám hozni a 85%-t?


2021. jan. 19. 12:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
18%

Na itt volt a lényeg amit most megírt a kérdező, és lehet lepontozni (ldióták)!

Ha most megy ennyire a közép, akkor maradj ezen a szinten, s próbálj minél többet gyakorolni rá, hogy minél jobban menjen! :D ;)


A többinek:

Az eddig nem volt világos, hogy mennyit is tud a kérdező, de már rögtön azt gondolta mindegyik, hogy úgysem fog menni neki, és biztos nem azon a szinten van, hogy megírja az emeltet.


És csak úgy megsúgom nem annyira veszedelmes dolog az a matek emelt, csak azok démonizálják akiknek eszük ágában sincsen belevágni, mert amúgy sem megy nekik, vagy azok, akik megírták, és most előadják magukat, hogy mennyire kemény a kömény.


Az a legegyszerűbb, ha kipróbálja magát, megy vagy sem, ha nem akkor lehet passzolni a témát.

Ilyen egyszerű.


(Mi vegyesen gyakoroltunk emeltre meg középre is, aki meg emeltre ment azzal meg még külön foglalkoztak, és az is csak gyakorlás kérdése, nem kell azt annyira túlgondolni!)


Köszike!

2021. jan. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a közép 80-85%-ot célozd meg, lehet még az is sok lesz neked. Csináld meg olyan 2010-ig visszamenőleg az összes tavaszi és őszi közép matek érettségit és abból azért már lehet következtetni. Ráadásul a közép matekot be lehet gyakorolni, tehát egy idő után rá lehet jönni a logikájára.
2021. jan. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Tök menő, hogy egyik hsz. sem 100%os.

A sok élettelen ezen éli ki magát :D

Értelme volt játékot adni a gyerek kezébe.

De ez a legkevesebb, ezek/ti nemsokára, vagy már szavazhattok is :D

Na ez a gáz...

Akkor is gondolom ugyan így X-elsz meg pipázol.

2021. jan. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Tessék? Mi az a hsz.? Ha arra érted hogy a válaszok hasznosak voltak-e, en senkit nem pontoztam le.

Amúgy meg nem tudom hogy miből gondolod hogy életképtelen vagyok. Szóval szerinted az iskola a minden? Úgy el van rontva az egész oktatási rendszer mint a szél. "Egy halat ítélnek meg az által hogy hogyan tud falat mászni" kb. Megvonják a diákoktól a kreativitást. Minden baromságot megtanít az iskola, csak azt nem hogy hogyan éljük az életünket, hogyan oldjuk meg az alapvető problémákat. Bocsánat hogy nem megy a matematika. Igen, és a politika sem érdekel. Nem annyira hogy random 18 évesek problémái alá kommenteljek. Azt vettem észre hogy akinek rendben van az élete, jó a magánélete, jól keres, azt igazából tökre nem érdekli, vagy legalábbis egy egészséges szinten. De azoknál akik egész nap ezen pörögnek valami hatalmas nagy gond lehet a saját életükben. Szerintem te is valami begyepesedett ember lehet aki szeret általánosítani és az új generáció egy rakás szerencsétlenség és régen minden jobb volt blablbalbla szégyelld el magad. Köszönöm a hozzaszolasokat, hasznosak voltak!

2021. jan. 24. 01:17
 15/17 anonim ***** válasza:

Drága kérdező xD

Nem tudom, hogy miért vetted pont te magadra :D

Esküszöm! :D

A hsz. azt jelenti hozzászólás, illetve az, hogy én éppen 0án vagy 100on vagyok nagyon nem zavar, csak röhejes ami itt megy.

1 db 100%os nincs, pedig biztos akadt olyan aki megmondta a "tutit" azt látjuk, mégsem! :D

Ezért írtam, hogy fölösleges az egész cucc.


Itt nem rád gondoltam, akinek nem inge ne vegye magára! (Bár a való életre is igaz ez a gerinctelenség, semminek sincs gazdája).


(Eddig a hsz.ed első részét olvastam el, most jutottam a pikánsabb részekhez xD De mivel látom, hogy rossz vonatra ültél nem reagálok rosszul...)


De amiben egyet értek veled azt kiemelem, és azt is amit nem :D


Az iskola sz.r, igen szerintem is, gondolom régebben is az volt. Legalább a körmösről leszoktak :D

Nem tanítanak semmi értelmeset ?

Hmmm ez így van!

És amit "tanítanak" az sem marad meg sokáig.


Begyöpösödött vagyok ? :D

Néhány dologban lehet :D

De ez mondjuk érdekelne hogy mire gondoltál akkor :D


Az meg, hogy az új generáció pl a 2000es évjárat egy rakás szerencsétlenség...

Cáfold meg ha tudod xD

Szerintem az :D

De ehhez nem kell sem idősnek lenni, sem fiatalnak, hogy ezt megállapítsd :D


Szóval nyugi :D

Nem neked szántam a 13as hszt.

Másik hszt is írtam azelőtt, és normálisan válaszoltál oda is, szóval all right ;) :D

2021. jan. 24. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Utólag rájöttem xdd Csak mar nagyon fáradt voltam amikor olvastam. Elnézést.
2021. jan. 24. 12:46
 17/17 anonim ***** válasza:

Nincs semmi :D :D

Hajrá a matekhoz haver :D

2021. jan. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!