Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lenne esélyem bekerülni...

Lenne esélyem bekerülni pszichológia szakra?

Figyelt kérdés

Már gyerekkorom óta megfogalmazódott bennem, hogy pszichológus szeretnék lenni, viszont azóta párszor elbizonytalanodtam, főként a biológia miatt. Egyszerűen nem tudok vele megbékélni, talán azért mert a tanáraim megutáltatták velem az évek során. Viszont úgy érzem, ez az a szakma ami igazán érdekel és végül mindig visszahúz ide a szívem. El lehet boldogulni biosz érettségi nélkül a továbbiakban(ha egyáltalán felvesznek)? Milyen esélyeim lennének angol felsőfokúval, angol emeltszintű érettségivel, és erős középszintű érettségikkel? Tudnátok mesélni magáról a szakról?

Kicsit még nagy káosz van a fejemben a továbbtanulással kapcsolatban és sürget is az idő, ezért is kérem a segítségeteket. Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2021. jan. 21. 01:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Torivel , magyarral es matekkal is tudsz felvetelizni az angol mellett.

Magas a ponthatar,de persze hogy van eselyed,amiert pluszpontot kaphatsz,azt maxold ki.

A biosz nehez, de nem tanulhatatlan, nagyon logikus es hidd el,nem az lesz a legnagyobb baj, a statisztika sokkal nagyobb szivas :D

2021. jan. 21. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarnál biosz nélkül elboldogulni egy olyan szakon, aminek 80%-a biosz vagy bioszra építő elmélet?


A statisztika egyáltalán nem lesz szívás egyébként, a kutatásmódszertanhoz szükséges, minimális, fájdalmasan lebutított statot tanulják a pszichósok. Legalábbis én, mint ex-pszichós, nagyon keveselltem azt a szintet.

2021. jan. 21. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok rossz bioszból, megtanulom, de azt a részét amit középiskolában tanulunk az állatokról/növényekről egyáltalán nem köt le. Viszont ami kapcsolódik a pszichológiához azt imádom tanulni. Ezért is kérdeztem, hogy mennyire fontos a középiskolai biosz.
2021. jan. 21. 10:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ami kapcsolódik a pszichológiához, az az ember. De az emberből minden kell pszichologian nem csak a neurologia része, hanem a kiválasztás, szivmukodes, akkor pl.: EEG, EKG, gyomor stb. Első félévben egyébként szerintem ez egy nehéz de jól twljesitheto tantárgy volt, legalábbis én négyest kaptam, sokat tanultam is rá plusz faktos is voltam, de az is boldogult, aki nem volt az, de rendesen mindent megtanult. A statisztika nem egyszerű de logikus, nekem az eleje kicsit nehéz volt de abba is bele lehet jönni ha figyel az ember és akar. Amit én még nehéznek ítéltem az a kutatásmódszertan.

Ami a felvételid illeti: szerintem ez nem lesz elég, amiket írtál. Melyik egyetemre szeretnél menni? Tavaly elindult Szombathelyen is az ELTE pszichológia szak és csak 400 pont volt oda a bekerülési határ. A nagyon erős emelt szintű angolod kb hány százalék lesz? 85%? Meg melle számoljunk egy 90%-os közép magyart (lehet töri is, mindegy). Így összesen lesz 400 pontod. Kellene mondjuk egy másik nyelvből legalább középfokú nyelvvizsga, hogy legyen még plusz 28 pontod, mert a felsőfokú angolt az emelt angol mellett nem számolják.

A szakrol: imádom minden percet! Itt jön rá igazából az ember, hogy amit eddig olvasott meg meg tudott az a naiv pszichológia. Itt amit a szakon az ember tanul teljesen más, semmi köze nincs ahhoz amit szerintem a legtöbb ember elkepzel. Érdemes rákeresni egy mintatantervre hogy lásd milyen kötelező órák vannak.

2021. jan. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm a válaszod! A biológia ezen része érdekel, most erősen gondolkodom azon, hogy kicsit több időt szánok a jövőben erre a tantárgyra, hátha megszeretem. Azt sem tudom, hogy melyik lenne jobb:nem angolból emeltezni, hanem mondjuk magyarból, vagy csinálni egy másik idegen nyelvből egy B2-es nyelvvizsgát. Hasonlóan nehéz. Fogalmam nincs, mennyire tudnék írni egy angol emeltet, de elvileg a felsőfokú, ami meg van 1 éve nehezebb, mint az emelt érettségi. Az angol mindig is erősségem volt. A matekot egyébként emelt óraszámban tanulom, már sok éve, az nem okoz gondot.

Abban is bizonytalan vagyok, hogy melyik legyen a választott tantárgyam. Neked melyik volt, ha megkérdezhetem?

Elsősorban a Debreceni Egyetem a cél.

Amit a szakról írtál nagyon bíztató, biztos vagyok benne hogy ezt élvezném tanulni. A való életben is tudod hasznosítani az ott szerzett tudást?

2021. jan. 23. 00:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én angolbol emelteztem, mellette középszinten irodalomból írtam egy majdnem hibátlan érettségit és volt németből C1 nyelvvizsgam és 10 diákolimpia pluszpontom.

Igazából a tanulmanyaid szempontjából az irodalom a legkevésbé hasznos, mégis abból a legegyszerűbb egy jó érettségit írni. Viszont akkor neked a matekot nagyon ajánlom, hogy húzd meg, az az egyetemen is kelleni fog a statisztika miatt!

2021. jan. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!