Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre menjek továbbtanulni...

Merre menjek továbbtanulni felsőoktatásban? (informatika és autók)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Erősen gondolkozom, hogy miképpen lenne érdemes a tovább tanulnom felsőoktatásban. Az informatika nagyon jól megy, idén emeltezek belőle, de sajnos a matek már kevésbé. A középszintű matekomnál örülni fogok, ha kettes meglesz legalább. A hobbiaim közé sorolható az infó, illetve az autókat is nagyon szeretem. Ezzel a két dologgal nagyon szívesen foglalkoznék a jövőben, de nincs semmi ötletem sajnos, hogy miben tudnám megvalósítani ezt a két lehetőséget. Az egyetemi továbbtanulás lenne a legjobb dolog, de itt egyedül a gyenge matektól tartok. Szakmán is elgondolkoztam, mivel természetesen egy jó szakma is hasznos, és sokat ér, de itt sem tudom konkrétan, hogy mik lennének a lehetőségeim, és hogy megérné-e az egyetemi felsőoktatás helyett.


Véleményeket, tapasztalatokat illetve ajánlásokat nagyon szívesen várok és meghallgatok! Köszönöm szépen előre is! :)



2021. jan. 28. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
98%
Az érdeklődésd alapján valamilyen műszaki pálya lenne neked jó, DE: az összes műszaki pályán alapkövetelmény a jó matek és nem csak felvételnél, hanem az a szórótantárgy is, arra alapul sok más, vagyis bocsi, de gyenge matekosként az első évben ki fogsz esni. A középiskolai informatika szerintem semmi, megtanultok pár alapdolgot, tudsz formázni, filmet konvertálni, játszani, rajzolni Painben, de az nagyon messze van pl. a programozástól és a rendszerdolgoktól. Vagyis összefoglalva: az egyetemi felvételiknél nem véletlen követelmény a jó tanulmányi átlag. Anélkül reménytelen.
2021. jan. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jármű-üzemmérnök Bprof a BME-n?
2021. jan. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Úgy tudom, a győri egyetemnek szoros kapcsolata van az Audival, érdemes utánanézned. A vidéki egyetemeken lazábbak a követelmények sokkal, mint a BME-n (persze ezt a munkáltatók is tudják és a diplomád is annyival kevesebbet fog érni, ezt számold bele).
2021. jan. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%
Kettes középszintű matekkal sehova. Legalábbis egyetemre nem.
2021. jan. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Természetesen én is reálisan gondolkozom, emiatt vannak kétségeim. Egyébként egyedül az érettségi tantárgyak közül csak a matekkal van bajom, a többi az 4-5 között van, és ebből van pluszban 1-1 informatika és angol emelt szintűm, amik egyaránt nagyon jók lesznek. A matekot nem akarom fogni senkire, de az eddigi tanárjaim sem voltak sajnos a legjobbak. Még van időm javítani a matekon, mert nem reménytelen egyáltalán, csak igyekeztem reális maradni, mivel semmi sem annyira egyszerű. A közlekedésmérnöki szakot néztem éppen, és afelől is csak a matek miatt van kétségem. Ha valakinek van tapasztalata, akkor elmondhatná, hogy mennyire nehéz a matek a közlekedésmérnökin, megköszönném!
2021. jan. 28. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!