Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 7.-es vagyok, kettes matekból....

7.-es vagyok, kettes matekból. Hova menjek tovább tanulni?

Figyelt kérdés
Bármit teszek, egyszerűen nem megy a fejembe a matematika. Külön tanárhoz is járok. Minden segítséget köszönök!

2021. jan. 30. 16:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%

Kezdd el tanulni a matematikát. Ne a külön tanár dolgozzon, hanem Te!


Például a legutóbbi házi feladatoddal foglalkozz így:


1) Szedd össze a szükséges elméleti ismereteket! (HVPVAK)

2) Tanuld meg az elméleti anyagot!

3) Valakinek a családból mondd el értelmesen az elméleti anyagot. Ha nem sikerül, akkor menj vissza 2)-höz!

4) Oldd meg a feladatot! (HVPVAK)

5) Tanuld meg a feladatot a megoldással együtt!

6) Mondd el valakinek a családból értelmesen a feladatot és a megoldását! Ha nem sikerül, akkor vissza 5)-re!

7) Keress vagy találj ki hasonló feladatot, és csináld azt, amit a házi feladattal!


(HVPVAK) - Ha problémád van, akkor kérdezz!

2021. jan. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
4%

Pont fordítva. Felejtsd el az elmélet magolását és az erőlködést, hogy megértsd. Előbb csinálj meg x feladatot, majd utána (vagy közben, ha elakadsz) nézd meg az elméletet, és ismét csinálj meg pár feladatot. Az elmélet nem fog sokat mondani gyakorlat nélkül, gyakorlattal megelőzve pedig szépen világosodni fog az, amit nem értettél.


Gyakorolj példafeladatokat, sokat, írj tele egy A4-es füzetet. Egy idő után sokminden elkezd összeállni.


Szerintem a legtöbben azt rontják el, hogy a matekot "megértős" tárgynak fogják fel, pedig inkább "gyakorlós". A megértés nem magától jön, és nem is a magolásból.

2021. jan. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorlat pedig az elméletből jön. Semmit nem fogsz tudni a gyakorlattal stabil elméleti alapok nélkül.

Könnyen lehet, hogy diszkalkuliás vagy. Menjetek el egy ilyen vizsgálatra. Kellhet is a papír erről, mert egy szakgimin kívül máshova nem fognak felvenni.

2021. jan. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Se a #1, se a #2 nem jó? Mindegyiket lepontozzátok?
2021. jan. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

3

Ez saját tapasztalat 2 mérnöki egyetem után úgy, hogy előtte én is hülye voltam matekból. Ha elvesztem volna az elméletben, soha nem értettem volna meg a teljes képet.

2021. jan. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Jót polemizáltok egymással, csak a kérdező nem reagál.
2021. jan. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem meg saját tapasztalatom egy fizika szak után:D

Egy mérnöki szak matekja szinte csak a gyakorlatra megy rá, a mögötte álló elméleti hátteret kevéssé tudni, a fizikával ugyanez. Ezért oldható meg egy mérnöki szak így, esetleg. Bár még életemben nem halottam ilyenről, egész eddig. De azt elmagyarázhatnád, hogy mégis hogy használtál valamit a gyakorlatban, feladatokban, ha nem tudtad, hogyan kell?

2021. jan. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

7

Teleírtam több A4-es füzetet is feladatmegoldásokkal. Nem tudom mennyit, sokat. A második egyetememen egy 3-asom lett az egyik matekos tárgyból, a többi végig 5-ös, néhány 4-essel.

2021. jan. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Akinek nem megy a matek, nem kell azt erőltetni. Gyakorlással mindig meg lehet szerezni a kettest (ha a tanár nem g*ci), ami középiskolai szinten is azt jelenti, hogy mindennapos feladatokat (kiszámolni százalékot vagy arányt, banki kamatokat stb...) tudsz megoldani. Senki nem várja el, hogy újra feltaláld a dinamitot. Ezer más szak létezik. Durva hiány van ápolóból, szociális dolgozóból, sok "mezei" szakemberből, de ha már itt tartunk, normális politikusból is. Mérő László matematikus-pszichológus mondta, hogy az emberek nagy többsége matekvak. Szerintem hihetsz neki. Persze, egy szintig mindenki megérti, csak minek szenvedni vele, ha nem okoz örömet? Jóval eszetlenebb a sok mérnökjelölt, akik a középiskolai matek után nekimennek az egyetemnek, aztán háromnegyedét azzal a lendülettel küldik is el. Nem hülyék ők se, csak lsd. Mérő véleményét...
2021. febr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23%

9

Ez nagyon téves. Gyakorlással 5-öst lehet szerezni, nem 2-est. 2-est lesza.ással lehet szerezni.


A mérnöki egyetemről meg nem "matekvakság" miatt buknak ki, hanem mert továbbra is sza.nak bele.


Le kell ülni, gyakorolni, ha kell, akkor egész nap. Én se voltam jobb 2-es 3-as tanulónál középiskolában matekból, most mégis a második mérnöki egyetememet fejezem be, 5-ös átlaggal.


Nem kell elhitetni az emberekkel, hogy "áhh, csak nem vagy reál". Nem, ez nem így van.


A humán beállítottság nem azt jelenti, hogy valaki hülye matekból, hanem azt, hogy kiemelkedőt tud alkotni humán területen. Élethűen fest, vagy imádja a zenét és zenéket szerez, vagy éppen egy remek könyvet ír, mindez hosszú évek gyakorlásának és érdeklődésének eredménye. Ez nincs összefüggésben azzal, hogy valaki hülye matekból. Aki hülye matekból, az nem humán beállítottságú, az hülye matekból.


Én reál beállítottságú vagyok és nem azért, mert hülye voltam irodalomból. Sőt, minden tárgyam jobb lett, mint a matek érettségin. Mégis rászántam az időt és sokat fejlődtem. Teleírtam több spirálfüzetet, részletesen levezetve geometriai példákat, megoldottam analízis példatárakat többször is. Ez kell matekhoz, nem a kifogás.

2021. febr. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!