Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek milyen képességek...

Szerintetek milyen képességek kellenek egy min. 60%-os emelt kémiához?

Figyelt kérdés

Elbizonytalanodtam magamban, mivel egyedül készülök rá, és még csak pár napja kezdtem a számolásokat, de a legegyszerűbbekbe is belekavarodok, vagy nem olvasom el normálisan vagy felcserélek képleteket, tehát nem feltétlenül a megértéssel van a bajom, hanem a figyelmetlenséggel és azzal, hogy sok időbe telik kibogoznom mit is számolok, összekeverem a betűket, valamit rossz a memóriám és gyakran elfelejtem a képleteket. Bonyolultabb számolásokat is megértek viszont ahogy leírom teljesen belezavarodok. Attól félek emiatt nagyon el fogom cseszni az érettségit és akkor gyógyszerészetire vesznek fel, ami azért probléma, mert kémiából nem vagyok valami zseni, az már sok lenne nekem, inkább a biológiás részeket szeretem.

Valakinek van megnyugtató sztorija esetleg, mert már szarrá stresszeltem magam?...



2021. febr. 1. 11:36
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Bocsi a csapongó fogalmazásért és szar helyesírásért.
2021. febr. 1. 11:38
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A legtöbbre azzal mennél, ha eljárnál ebben a pár hónapban különtanárhoz, aki segít neked, én is általa értettem meg a számolások logikáját. Ez pedig nagyon fontos, hisz az érettségi fele kb. számolás. Gondolom orvosira szeretnél menni. Ha nem megy a kémia esetleg jelöld meg a gyógyszerészeti helyett a gyógytornászt B opciónak. Ott emberekkel foglalkozol és inkább a bioszra épül rá.
2021. febr. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet!

Sajnos jelenleg 0 forintom van, nincs most diákmeló és ugye tanulni is kell, ezért nem tudok tanárt fogadni.

2021. febr. 1. 11:53
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben a cipőben járok, bár nekem jövőre esedékes még csak az érettségi. Valószínűleg magántanárhoz fogok járni vagy jelentkezni fogok egy kurzusra, ami felkészít a számolásokra, és orrvérzésig fogom gyakorolni a feladatokat (az Ötösöm lesz kémiából c. mesterműből, valamint a futott érettségiket, versenyfeladatokat is tervezem megcsinálni).

Illetve találtam egy könyvet az interneten, kidolgozott számolások meg gyakorló példák vannak benne, be is linkelem, hátha hasznos lesz számodra:


[link]


Sok sikert a felkészüléshez! :)

2021. febr. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, nem láttam az előző hozzászólásod, így már más a helyzet. :/

Ezen az oldalon témakörönként vannak csoportosítva a számolások, innen tudsz "tematikusan" gyakorolni (futott érettségi feladatok):


[link]

2021. febr. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, ezeket fogom gyakorolni a Villányi feladatok mellé.

Inkább az idő szorít egyébként, mert dolgoztam és kevés idő maradt a tanulásra, viszont ha most belebukok, akkor anyámék kb. kiraknak otthonról. Remélem eleg lesz ez a 3 hónap a számolásokra.

2021. febr. 1. 12:03
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit, ott segítek, ahol tudok. :)

Ha a három hónap alatt zavartalanul tudsz a kémiatanulásra koncentrálni, szerintem menni fog. :)

2021. febr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnék turkálni a pénztárcádban, csak egy lehetődég: Esetleg nem tudnál a szüleidtől kölcsönkérni? Nyári diákmunkával simán vissza tudnád fizetni nekik és így biztosabb lenne az érettségid.
2021. febr. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#7-es: Köszönöm szépen!

#8-as: Nem olyan szülők, akikre lehetne számítani, azt mondták örüljek, hogy kifizetik a 40 ezret az érettségire, meg eltartanak. Úgy gondolják a tanár csak a lusták luxusa.

2021. febr. 1. 12:45
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom. Pedig ez egy természetes dolog, aki tanárhoz jár annak is rengeteget kell érte tennie, csupán van egy segítsége aki kiegészíti őt. Amit ajánlani tudok: Haladj a villányi tankönyv alapján, oszd be magadnak, én elméletből heti 2 anyagrészt olvasok újra, így márciusig átmegyek rajta egy körön, utána pedig újraismétlek. Minden téma után meg van adva, hogy az Ötösöm leszben az elméleti anyaghoz hol találod meg a számítási feladatokat hozzá közép és emelt szinten. Így talán egyszerűbb ha elolvasod az elméletet, majd utána a hozzá tartozó számolásokat. Ezután töltsd ki a Villányi munkafüzet feladatait, abban vannak elméleti ész számítási kérdések is. Ehhez van fent az interneten megoldókulcs. Én a Mozaikos könyvet is hozzáolvasom. Ha biztosnak érzed a tudásod kezdj el oldogatni érettségi feladatsorokat, az picit nehezebb, de sokat kell megírnod, hogy ráálljon az agyad. Remélem ez egy kis segítség számodra.
2021. febr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!