Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bizonytalan az emelt, 50-50%...

Bizonytalan az emelt, 50-50% a szak is,keressek másik szakot?

Figyelt kérdés

Most nagyon örülnék egy kis segítségnek:( Anyumék nem szeretik,ha bizonytalan vagyok,tavaly szintén pánik volt,ezért velük nem tudom megbeszélni,nem is értenek ehhez.

Van már érettségim,és egy emeltem,2020-ban végeztem. Most kéne egy németből,de nagyon bizonytalan vagyok,valahogy megérzés,hogy elbuknék a szóbelin. Reménykedtem,hogy nem lesz,de így látszik,hogy mindenképp lesz. Most nyelvvizsgára készülök egy ideje,de szintén nehéz lesz a szóbeli. A másik,hogy nyelvszakon gondolkodtam,de emiatt 50-50% h 1 hónap után nem hagyom ott,azért mert nem értem meg az órákat meg stb.

Anya tökre örült,hogy fordítói irány érdekel most meg,de amúgy ez sem érdekel annyira,viszont mondta h azért nézzük majd át a szakokat,h még legyen megjelölve. Őszintén ez az emelt zavar talán a legjobban,meg az h jelentkeznék egy 50-50%os szakra (oké kb mind olyan,de ez most az a tipikus olyan szak),és utána mi lenne? Ugyanott lennék,a semmiben,ha meg kibukok. Az emelt meg ha nincs meg akkor 40 ezer is csak úgy elmenne.



2021. febr. 1. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, először is nyugodj meg! Látom, nagyon aggódsz, ez nem segít a döntéshozásban.

Mennyire látod reálisnak a magadról alkotott képet?

Ne a szüleid miatt dönts egy szak mellett, neked kell majd benne dolgozni és boldogulni!

Tényleg tolmács szeretnél lenni?

Ha azt érzed, hogy neked ez nem is tetszik, nem is fog menni, akkor nem azt csinálod, amit szeretnél. Vagy csak nagyon megijedtél. Hidd el, ez sokakkal előfordul.

Próbálj meg pár napig lenyugodni, kicsit "nem tanulni", és gondold át, mihez akarsz kezdeni.

Új terv? Új érettségi? Vagy marad ez és beleadsz 110%-ot a maradék felkészülési időben?


Ezekre próbálj meg TE válaszolni, mert csak te tudhatod a válaszokat.

2021. febr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az a baj,utálom ezt a nyelvet,és emiatt még emeltre sem készültem,nyelvvizsgára is csak ha ott vagyok a nyelviskolában:/ De ez tényleg amiatt van,hogy egyszerűen a mateknak előbb nekiállnék,mint ennek,mert nem vagyok benne magabiztos,és mintha alapból ki is akarnám zárni,mert nem érdekel.

Nem lenne rossz a tolmács képzettség,de ha reálisan nézem nem vagyok hozzá elég még,nem is szánnék rá szívesen sok időt suliban. (Ez talán abból is adódik,hogy minden napom ugyanolyan volt a szakgimiben,nem szórakoztam suli után,csak a suliban,és nem akarom még egyszer olyan idegállapotot.)


Tavaly ugyanez volt,más szakkal,de ott letettem az emeltet,mert másfél év készülés volt mögötte tanárral,de az emeltre még a feladat kinyomtatásán kívül 0. Csak akkor megint más szak gyorsan,meg gondolom szüleim és örültek,hogy közelbe készülök (tavaly 2.5-3 óra távolságokra). De nekem meg a bukás nem tenne jót,voltam már bukás közelben,de tudtam nem bukok meg,aztán forgalmin sikerült még nyáron,nagyon rosszul esett. Ez a ,,nem voltam elég jó,pedig meg tudtam volna csinálni" érzés. (De tudom bukni is kell,csak utálom a nem min 60% biztos dolgokat ilyen vizsgák terén)

2021. febr. 1. 13:17
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm egyébként!! Már ez is sokat segített,hogy kicsit valahogy nyugiban kéne átgondolnom😬
2021. febr. 1. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!