Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű informatika...

Emelt szintű informatika érettségire felkészülés egyedül?

Figyelt kérdés
Informatikából szeretnék emelt érettségit tenni. Milyen oldalak, videók, stb. vannak amik segítségével 3 hónap alatt fel tudok rá készülni?

2021. febr. 3. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:

A középszintűhöz képest a különbség a programozás. Ha a középszint (Word, Excel, Access) megy, akkor nagyjából emelten is menni fog. De persze gyakorolni kell a régi feladatsorok alapján.

A különbség a programozás. Ehhez a Pythont ajánlom nyelvnek, mert könnyen tanulható, sok hozzá a segédlet, és sokkal barátságosabb pl. egy C++-nál. Van ez az oldal: [link] szerintem ha ezen végigmész, és utána begyakorlod a régi feladatokat, akkor egész jól sikerülhet. Feltéve ha van egy minimális érzéked a programozáshoz. Egyedül persze nem lesz egyszerű, ha elakadsz, érdemes lehet elmenned egy tanárhoz. Amibe a pénztárcád elég keményen beleszólhat.

2021. febr. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyedül készülök fel emelt infóra, én a C#-ot választottam. (Bár nekem némi C alapom van még régebbről.) Ezt a könyvet használom hozzá, szerintem ez alapján simán meg lehet tanulni azt, ami kell a feladatsorokra; ebben a C# és C++ is benne van:

[link]

De természetesen neten is rengeteg anyag van hozzá, és persze minden programnyelvhez. Konkrét oldalt nem tudok neked mondani, én mindig csak keresgélek, nézem a videókat és megtalálom rá a választ.

A Word, Excel, Access szerintem nem bonyolult, azokra bármikor megtalálod a választ, illetve ha az előző évi feladatsorok alapján megnézed őket, menni fog. (van megoldókulcs)

2021. febr. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. febr. 3. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!