Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika szakra mennék,...

Anglisztika szakra mennék, megéri?

Figyelt kérdés
Korábbi években már többször is előkerült az oldalon a kérdés, de érdekelne hogy állnak most az anglisztika szakosok? Nekem tetszik a szak, amiket tanulnak, csak nem vagyok biztos benne, mennyire lehet vele elhelyezkedni.

2021. febr. 4. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Kb semennyire sem lehet.
2021. febr. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

A nyelvi szintedtől és a kitartásodtól függ.

Én másodéves anglisztikásként kezdtem el először tanítani magánban, pár hónapra rá nyelviskolában, anyanyelvi tanárokkal együtt dolgozva, rengeteg ismerősre tettem szert és többek között ennek köszönhetem a későbbi munkalehetőségeim is.

Családi okok miatt szüneteltetnem kellett a tanulmányaim, katás vállalkozó lettem, így heti magasabb óraszámmal tudtam kisebb/nagyobb csoportokat vinni (2-17 fő). Felnőtteket oktattam céges angolra 3 évig (abszolválás előtt is).

Szerettem csinálni, de nagyobb stabilitásra vágytam, fix munkabérrel.

Most egy IT cégnél vagyok ügyfélszolgálaton, lakást bérlek és tudok félretenni, kisegíteni a családtagjaimat, ha arról van szó.

Azt csináld, amit szeretnél, mázlid is lehet, ha nagyon szeretnéd.

Emellett egy csomó érdekes embert megismertem, akiknek mind hasonló az érdeklődési köre, emberileg is gazdagított, nem bántam meg.

Szerintem megéri. Akikről tudom, hogy megbánták, róluk annyit, hogy negyed annyi energiát nem tettek bele, vagy túl sokat gondoltak magukról/a tudásukról.

2021. febr. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sablonos duma, de ha igazán érdekel és szeretnél ezzel foglalkozni, akkor csináld.


De készülj arra, hogy a nyelvtudásod magadtól kell jórészt fejleszteni. Vannak nyelvórák, de iszonyú kevés és ez így is van rendjén. Nekünk talán 4 tárgy volt, ami kifejezetten a nyelvtudásra ment rá.


Szerintem ilyen szakon érdemes nem megelégedni egy C1-es nyelvtudással, feljebb érdemes célozni.


PLUSZ: nagyon nem mindegy, milyen specializációra vagy minorra mész majd. Ezen gondolkodtál már?

2021. febr. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%
Magasabb beosztásban kezdhetsz a mekiben ha elvégzed!!
2021. febr. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3-as: Most vagyok 11.-es, épp C1-re készülök. Szeretném a továbbiakban elmélyíteni a tudásom, szóval ezzel szerintem nem lehet baj.


Viszont a specializációkon nem gondolkodtam még, esetleg ki tudnád fejteni, mit fontos róluk tudni?

2021. febr. 5. 12:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Én az ELTÉ-s szitut tudom leírni:

A képzésed kb 2/3-a közös (tehát akit pl anglisztikára fekvesznek ugyanazt tanulják ebben az általános részben.


A képzés kb 1/3-ára választhatsz specializációt vagy minort. Ugye a speci az annyi, hogy egy területben jobban elmélyedtek. Tehát pl business English, English in the media, fordítás/tolmácsolás - ez főleg akkor jó, ha ilyen mesterre mennél.

A minor pedig egy másik szak picit lebutított verziója. De ez nagyon hasznos tud lenni. Pl anglisztika mellé egy másik nyelv minorja hasznos lehet. Ebből általában nagy választék van. Szvsz ez egész hasznos, főleg, ha vmi ritkább nyelv.


C1-es angollal jó leszel azért. Bár így is tudsz fejlődni majd - innentől lesz csak igazán izgi.

2021. febr. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne halgass a tobbiekre, nem meksi munka. Miota nem szamit a nyelvtudas? Es nagyon szamit az is hogy milyen szinten. En anglisztikan diplomaztam, a Morgan Stanleybe olyan munkam van, amire emiatt a diploma miatt vettek fel (mondtak is) es kezdo fizetesem most 375 nettoba, ami palyakezdokent nem rossz. Ugyhogy a mekizosek jobb ha elhallgatnak, nem csak a penzuggyel lehet elorejutni, csak alaposabban kell korulnezni ;)
2021. márc. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
szinte csak SSC-be jó sajnos :/ vagy ilyen nagy cégekhez, akik irodai rabszolgákat képzenek (mindenfajta manager, help desk, customer service, ezek a kifejezések valszeg ismerősek lesznek).
2021. jún. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%

Kérlek ne!!!


Én is ott végeztem, kellett mellé tanulnom mást is, mert önmagában sajnos semennyire nem piacképes. (SSC-re meg call centerre jó, illetve akkor ha tanár vagy kutató akarsz lenni, DE a töredéke megy oda ezért).

Az, hogy tudsz egy nyelvet, pláne angolt, nem elismerésre méltó. (Kivéve a tanár, kutató, hangsúlyozom, ezeknek helye van a szakon!)


Mai eszemmel mással kezdtem volna, ez csak "hobbinak" ment volna mellé, így nem ment volna el pár évem feleslegesen.

2022. szept. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!