Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem járok magyar faktra,...

Ha nem járok magyar faktra, akkor milyen esélyeim vannak egy sikeres magyar emelt érettségire? (amire többletpontot is kapok)

Figyelt kérdés
Igazából gőzöm sincs, hogy merre szeretnék továbbtanulni, de van olyan szak ami nagyon érdekel, de nem kapnék érte pluszpontot, csak ha magyarból vagy bioszból (de azt el is vetettem) emeltezek

2021. febr. 9. 00:13
 1/10 anonim ***** válasza:
2021. febr. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát én lebeszélnélek... Néha még fakttal, jó tanárral is necces egy tisztességes eredményű magyar emeltet összehozni, nemhogy fakt nélkül. Nagyon nagy irodalmi meg úgy en block kulturális jártasság kell hozzá, amit az ember csak úgy szerezhet meg, ha szabadidejében is sokat olvas, jár színházba, képben van az aktuális irodalmi eseményekkel, stb.

Nem tudom hányadikos vagy, ha 12.-es és májusban érettségizel, akkor felejtsd el, 3 hónap alatt nem tudsz felkészülni rá. Ha még csak 10-11.-es akkor van még esély, de ahhoz mindenképp menj át faktra.

2021. febr. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Közben belenéztem egy-két emelt érettségi feladatlapba, és nekem ez nagyon felejtős. Nagyon tetszik egy szak, ahova viszont magyar emelttel kaphatnék csak pluszpontot, de úgy döntöttem, inkább elengedem.
2021. febr. 9. 14:10
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha érdekel akkor vegyél ki egy kis szünetet a tanulmányaidból, amíg felkészülsz valamelyikre, aztán utána mehetsz.

Bár a Bioszra könnyebben felkészülsz, mert ahhoz vannak segítségek a neten.


A magyarhoz meg leginkább saját érdeklődés kell.

Neki futottam én is a magyarnak (én linkeltem az elsőt és annál én vagyok az első válaszoló), de csak 51% lett. Ehhez sajnos nem elég az, hogy szereted a középiskolai magyar órákat. Ehhez plusz olvasmányok kellenek. Leginkább kötelezőek-én ha olvastam, azok nem kötelezőek voltak.


Szóval nehéz.

2021. febr. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Milyen szakra szeretnél menni hogy ennyire fontos oda az emelt magyar érettségi? Magyar alapszak vagy tanári szak?
2021. febr. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Gyógypedagógia
2021. febr. 10. 19:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Esetleg egy másik tantárgy nem érdekelne amit szintén elfogadnak a felvételin?
2021. febr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az az egyik kötelező, és ha nem emeltezek, akkor nem kapok ugye 50+-t?
2021. febr. 10. 20:16
 9/10 A kérdező kommentje:
kérdőjel véletlen
2021. febr. 10. 20:16
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ ha a szakra mi mi a követelmény ha bármilyen emelt érettségit elfogadnak akkor nem kapsz 50 pontot ha olyan tárgyból teszel vizsgát amelyiket nem lehet beszámitani ha viszont csak felsoroltak közül lehet választani akkor csak a felsorolt tárgyak közül kell egyet emelt szinten teljesíteni

Ha nem emeltezel egyáltalán akkor nem vehetnek fel kivéve ha van diplomád vagy FOSZK okleveled

2021. febr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!