Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológus szakra menni?...

Pszichológus szakra menni? Nem szeretek mások előtt szerepelni...

Figyelt kérdés
Igen, tudom, ez a mai világban elég szr ügy, és próbálom is ezt leküzdeni, csak érdekelne, hogy mit gondoltok erről. Attól még megpróbálhatnám? Még van néhány évem. Biztosan sikerülne hozzászokni ahhoz, hogy emberekkel kell kommunikálnom minden nap, de ez amúgy sem csak ebben a munkában lenne szükséges. Aki esetleg pszicho szakra ment, saját tapasztalat?

2021. febr. 10. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Mióta "szerepel" egy pszichológus? Pont nem az a dolga.
2021. febr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
8%
Telitett szakma, nem nagyon eri meg.
2021. febr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én oda járok (már mesterképzésre), és nem kell "szerepelni". Néhányszor előfordul, hogy valamiből kiselőadást kell tartani, többnyire kb. 18-20 ember előtt, de azokat nem szokták soha olyan szigorúan venni, hogy nagyon izgulni kelljen miatta. Ezen kívül persze azért számít a jó kommunikációs készség, de ahhoz meg nem kell szereplési vágy vagy bármi hasonló.
2021. febr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Én is utalok szerepelni és emberek előtt beszélni, ennek ellenére pszichológia szakon vagyok. Előadást gyakran kell tartani (30 perc egy előre meghatározott témából. Pl.: jövő héten is ezt fogom csinálni) Mindig nagyon izgulok előtte, általában nekünk az összes gyakorlatunk abból áll, hogy a diákoknak előadást kell csinálni és előadni. A legrosszabb, hogy itt már nem is tudod kiváltani és azt mondani, hogy írok inkább egy húsz oldalas beadandót mert sajna ez a teljesítés egyik feltétele... Szóval csak annyit tusok mondani, hogy túl kell élni. Aztán ha már ténylegesen pszichológus leszel, nem kell ilyen hülyeségeket csinálni, ha nem akarsz :))

Viszont sajnos az egyetemen sokszor ki kell lépni a komfortzónádból

2021. febr. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Nem is éppen olyanra gondoltam, hogy ki kell valahol állni, de egy pszichológusnak az a dolga hogy emberekkel kommunikáljon és így segítse őket. De biztosan bele lehet tanulni és hozzá lehet szokni. ^^ Mostanában nagyon elkezdett érdekelni ez a szakma aztán meglátjuk lesz e belőle valami.
2021. febr. 16. 14:17
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is pszichológia szakra járok, rengeteg kiselőadást kellett csinálnunk a 3 év alapképzés alatt. Az elején én is eléggé szorongtam miatta, aztán amikor láttam, hogy vannak mások is, akik ugyanúgy izgulnak, illetve hogy nem fog semmi történni ha véletlenül megakadok vagy valami, akkor kicsit megnyugodtam, és bár az első pár kiselőadásomon bénáztam, azóta már megtanultam kezelni a helyzetet és egész szépen előadásról előadásra fejlődtek a készségeim, és már most majdnem teljesen meg vagyok vele elégedve. Szóval ennyiből nekem maga a szak nagyon nagyon sokat segített, igen, ki kellett lépni a komfortzónából valóban, de ennyit bőven megért, hogy egy olyan készséget kezdtem el általa fejleszteni, ami miatt mindig is rosszul éreztem magamat, mert nem voltam benne túl jó.
2021. febr. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül. Köszi a választ! 🤩
2021. febr. 18. 20:03
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
De ha nagyon nem nem fog menni ez a része, kutathatsz is, és akkor nem kell annyit kommunikálnod, viszont az is tök érdekes, sőt.
2021. febr. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!