Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valaki tud ehhez kapcsolódóan...

Valaki tud ehhez kapcsolódóan vmilyen pszichológiai könyvet? Már nem tudom eldönteni, szeretnék-e párkapcsolatot vagy sem.

Figyelt kérdés

29 éves vagyok és nem volt még párkapcsolatom. (Igen tudom, szánalmas vagyok, lépjünk ezen túl.) Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy egyre többször úgy érzem, már nem is szeretnék, túl sok problémával jár és én csak saját magamnak szeretnék megfelelni, nem másnak (egyelőre ez is nehezen megy). De azért mégis napi szinten motoszkál bennem a gondolat, hogy talán mégis jobb lenne egy társsal, mint egyedül.


Valaki ismer olyan szakmai pszichológiai könyvet, ami ezzel a témával foglalkozik? Hogyan tudnám ezt letisztázni magamban, mit is szeretnék. Nem akarom a társadalmi elvárások miatt belekényszeríteni magamat egy kapcsolatba, de talán csak a problémáktól miatti félelem miatt menekülök a kapcsolattól.



2021. jan. 8. 00:16
 1/1 kombika válasza:
100%
érdemes lenne egy pszichológushoz fordulni. szinte biztos, hogy valamilyen lelki trauma okozza ezt. persze vannak emberek, aki egyedül élik le az életüket, de általában 50-60 éves korukra megbánják. csak akkor már késő változtatni. Most még lehet és tudsz is! kérj segítséget szakembertől!
2021. jan. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!