Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Késő már elkezdeni még egy...

Késő már elkezdeni még egy egyetemet?

Figyelt kérdés

24 évesen kezdtem el, idén egy egyetemet. Ez az a szak, amit akarok és nagyon jól érzem magam benne. Ez egy művészetközvetítő szak, és szeretnék mellé egy drámapedagógus végzettséget, viszont olyan továbbképzésre csak legalább alapképzésben megszerzett pedagógus diplomával tudok menni. Osztatlan tanárit már nem tudnék elkezdeni mert munka mellett lehetetlen lenne nappalin elvégezni. Alapképzésben pedig nem túl nagy a választék. A gyógypedagógiára gondoltam, ezzel a szakkal már régebben is kacérkodtam és lenne levelezőn. De 4 év és 29 éves leszek mire egyáltalán mehetnék drámapedagógiai továbbképzésre, hogy megszerezzem azt a papírt amit igazán szeretnék és ez kicsit ijesztően hangzik. Ami nem gyógyped az meg kisgyermek nevelő meg óvodapedagógus, azok 1 évvel rövidebbek, de egyáltalán nem érdekelnek.

Szerintetek nem késő most belekezdeni ebbe?

Köszi a válaszokat!



2021. febr. 11. 16:34
 1/5 anonim válasza:
100%
Nem hiszem, hogy késő lenne, anyukám 30 valahány éves volt, amikor újra kezdte, mert nem tudta kijárni éééés van egy jó barátom aki már rég elmúlt 30 és csak most fogja befejezni. És ők ezen nem aggódtak, csak elvégzik, mert szeretnék. Nem hiszem, hogy késő
2021. febr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A mostani alapszakoddal nem tudnál menni dráma pedagógiára? Mármint miután befejezted persze. Nekem egy szaktársam szociológia BA-val végezte azt el. Ha azt elfogadták neki, akkor nem hiszem, hogy a te művészetközvetítő képzésed ne lenne jó bemeneti feltétel. Szerintem ezt érdeklődd meg az illetékes tanulmányi hivatalnál mindenképpen!
2021. febr. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

nem, nem késő. oké, pár évvel idősebb leszel mint a pályakezdők többsége, de mindig szokott lenni néhány "idősebb" hallgató, még nappalin is.

a levelezőn pedig ez hatványozottan igaz.

aztán meg amikor már 30 éve dolgozol abban amit szeretsz és érdekel, téged sem fog érdekelni, hogy 3-4 évvel később kezdtél el dolgozni benne, mint más szakmabeli.

2021. febr. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)


A második hozzászólónak: sajnos nem :( mindenképpen pedagógus képzésben szerzett diploma szükséges hozzá

2021. febr. 11. 19:07
 5/5 anonim ***** válasza:
A gyógypedagógusi képzésen egyébként kapsz ösztöndíjat
2021. febr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!