Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemistákat kérdezek....

Egyetemistákat kérdezek. Mivel motiváljátok magatokat?

Figyelt kérdés

Gimiben és egyetemen is észrevettem, hogy a tanórák feleslegesnek tűnnek. Az oktatók vagy a tankönyvet mondják el szóról szóra vagy mellébeszélnek, csak sajnos, ha azt nem érti az ember, nem tudja, hol nézzen utána utólag.


Általában nem kötnek le az órák, régen volt egy tanárom, aki szuper volt, a kisugárzása egyrészt, másrészt nem a megszokott módon tartotta az órákat, 99%ban gyakorlatorientált volt. De ilyennel csak egyszer találkoztam eddig életemben.


Hogyan motiváljátok magatok, ha nem kelti fel az érdeklődéseteket egyáltalán a tárgy? A szomorú, hogy tudom van egy szuper oldala, de úgy érzem nem azt mutatják meg. :(



2021. febr. 12. 11:19
 1/2 anonim ***** válasza:
98%
Engem az motivál, hogy akármennyire is utálom és nem érdekel, egy lépéssel közelebb leszek a hivatáshoz amit el szeretnék érni. Vannak mindig rossz napok/időszakok, de a fő cél lebegjen a szemed előtt. Apró motivációk, ha előre kitalálod, hogy megjutalmazod magad miután sikerült a tárgy, szeretek tanulós videókat nézni, amikben például szép jegyzeteket írnak. Vagy ha kipróbálsz egy új helyet tanuláshoz, például egy szép kávézót (nem a jelenlegi helyzetben). Engem otthon is motivál akár az, ha kirakok az asztalra egy szép virágot, gyertyát gyújtok, rend van körülöttem.
2021. febr. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Engem eddig 90%-ban maga a tárgy motivált, mivel érdekelt. A kérdést olvasva nagyon erősen kellett gondolkodnom, hogy ezen kívül mi motivál. Motivál az, hogy ha jók az eredményeim a rangsoros tárgyfelvételnél előnyök van, bennmaradok a koliban, maradok államis.

Ezen kívül, hasznosnak tartom a tudást amit kapok, és a későbbiekhez elengedhetetlennek. Mivel a tárgyak túlnyomó része nagyon tetszik, tudom, hogy jó helyen vagyok, így könnyebben veszem a nehézségeket. Ha pedig lesz valami ami érdekel, érteni is szeretném, ezért megtanulom azt, amit most kell. De egyébként tanulást segítő motivációs apróságok: csoki, egyéb édesség, nasi, üdítő a közelben, rendszeres mozgás, megfelelő mennyiségű alvás, rendezett jegyzet, társ, akivel lehet beszélni a tárgyról.


Ha érzed, hogy van egy szuper oldala, annak nézz utána, lehet, hogy így már érdekelni fog, vagy motivált leszel, hogy tudd annak az érdekes oldalnak az alapját.

2021. febr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!