Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt magyar érettségi,...

Emelt magyar érettségi, irodalmi műveltség fejlesztése..?

Figyelt kérdés

A fenti kérdés talán kicsit túl konkrét, de igyekeztem megszólítani az ebben a témában mozgó embereket:)

Tizedikes vagyok, így természetesen abszolút nem az érettségivel való foglalkozás tölti ki az időmet.

Az utóbbi pár hétben (fakultáció választás kapcsán) jutottam arra, hogy magyarból tenném majd szívesen az emelt érettségit. Sokaktól hallottam/olvastam hogy ez nem a legkönnyebb:D Magyarból faktolok, a tananyagot megtanulom, egyelőre egyáltalán nem ez izgat.

Azt hallottam, hogy nem csak a tanagyag, hanem saját érdeklődés, valamilyen szintű műveltség is kell hozzá. Részemről ebből sincs hiány, az érettségitől teljesen függetlenül is foglalkozom ezzel, ezért már csak szimpla érdeklődésből is vagyok itt.

Tehát a sok-sok mellébeszélés után valódi kérdés:D

Szívesen venném, ha ajánlanátok műveket (regény, színmű, verseskötet, novelláskötet, bármi...), amit szerintetek érdemes elolvasni. Ami szép, nagy hatású, formálja a gondolkodást, vagy egyszerűen csak jó írás. Akár kortárs, akár nem. Tényleg bármi, ami szerintetek értékes. Nyilván nem az egyértelmű kötelezőkre gondolok (mint pl. egy Hamlet), hanem olyanra amit nem biztos hogy kapásból magamtól elolvasnék/megtalálnék.

Előre is köszönöm!:)



2021. febr. 15. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szabó Magda:Ajtó
2021. febr. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%
Véleményem szerint nem érdemes magyarból emeltezni. Nálunk még a magyarfaktosak sem emelteznek, mert kegyetlen nehéz. Ha érdeklődsz a humán tudományok iránt, inkább emeltezz töriből. A magyart pedig nyomd keményen fakton, így ha ilyen egyetemre mész, nem lesz gond.
2021. febr. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én magyarból emelteztem tavaly. Őszintén szólva nekem minden irodalmi műveltségem tananyagból származik, mégis ötösre írtam az érettségit.

Hogy nehéz vagy nem... ha tanulsz rá rendesen és készülsz, akkor nem lesz az. Mindenkinek az nehéz, amit nem tud. Javaslom, hogy az előző évek érettségi feladatait csinálgasd, meg ofi.hu-ról is csináld meg az emelt magyaros feladatokat, sokat fog segíteni. Sok sikert!

2021. febr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!