Hova menjek tovább?

Figyelt kérdés

Még csak 10. osztályos vagyok de a szüleim állandóan azzal nyaggatnak, hogy "Hova megyek szakgimi után?".


Divat- és stílustervező a szak tárgyam, de miután ezt leraktam le lehet rakni még egy szakot és úgy döntöttem még a Grafikust is megcsinálom.


És itt jönnek a dilemmák menjek valamilyen egyetemre/főiskolára vagy menjek dolgozni.

Ha dolgozni megyek akkor hogyan tudok elhelyezkedni?

Milyen munkákat végezhetek?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


2021. febr. 19. 21:59
A kérdező szavazást indított:
Egyetem / főiskola
Munka
10 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
Amennyiben a grafikusi dolog érdekel és tényleg értessz is hozzá, tehát nem csak a képzés elvégzése a célod hanem aktívan szoktál ilyen témában tanulni otthon is egyedül dolgokat a netről, már nagyjából tudod kezelni a ps-t és van egy kis érzéked a rajzhoz, akkor ez egy teljesen jó és piacképes papír lenne a számodra. Persze idő mire rádtalálnak a vendégek és mire gyorsan tudod már kezelni a szoftvereket, de ezzel nagyon komoly pénzeket lehet keresni, és az idődet is magadnak tudod beosztani. Ha tudsz jól angolul is az meg csak pluszpont, rengeteg külföldi megrendelés is szokott érkezni, akik nyilván a nyugati árakhoz képest fizetnek.
2021. febr. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A művészeti jellegű szakmákkal rendkívül nehéz elhelyezkedni, különösen pályakezdőként, még művészeti diplomával is. Ha ennek ellenére a művészet területén akarsz maradni, akkor leginkább a kisipari kézművesség tanácsolható, hiszen az egyedi iparművészeti műtárgyakat közvetlen eladásra, saját műhelyedben tudod majd készíteni magánvállalkozóként. Például kerámia- üveg- vagy fémművességben gondolkodhatsz. Ilyen szakirányok vannak az egyetemek művészeti karain, de arra számíthatsz, hogy nem könnyű bejutni, már mostantól céltudatosan készülnöd kell a felvételire, hogy esélyt teremts magadnak.
2021. febr. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!