Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki már érettségizet, annak...

Aki már érettségizet, annak mi a volt a véleménye a magyar érettségiről? Mit- hogy tanultatok rá?

Figyelt kérdés
2021. febr. 26. 06:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Könnyű és nagyon semmit
2021. febr. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Középszinten nem egy nagy szám az érettségi. Én az órákon odafigyeltem és a leckék nagy részét megcsináltam így a magyar, töri, angol (nyelvvizsga is van) ötös lett. Matekból és fizikából emelteztem.

Az első BME vizsgaidőszak után rájöttem, higy az érettségi egy vicc.

2021. febr. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A szóbelikre becsülettel tanultam itthon, de az írásbelikre elég volt odafigyelni órán.

Nem tudom idén megtartják-e a szóbeliket, de nélküle egy vicc az érettségi.

2021. febr. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Középszinten könnyű-legalábbis nekem az volt, mert a legjobb tanárom volt.

Na, de az emelt az beszabehu...

Durván sok mindent kell tudni oda, ki mikor mit, esetleg képről felismerni ki kicsoda, mit ért a versben stb...


Elég, ha megnézel egy-két régebbi emelt magyar érettségi lapot. Aztán meglátod, hogy mennyire lenne sok.



Egyébként, úgy unblock az egész középszintű érettségi nem nehéz. Még annak is meglett a kettes, aki gyakran lógott.

2021. febr. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
az a véleményem, hogy ott még számon kérték a múlt idő helyes meghatározását a szavak végén.
2021. febr. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szóbeli tételeket tanultam csak, illetve a műelemzés pontjait néztem át, hogy egy műelemzésnek mit kell tartalmaznia, mert abban elég gyenge voltam. A többi részre szerintem nem is igazán lehet mit tanulni, maximum 1-2 típuspéldát megnézni, hogy ne érjen meglepetés.
2021. febr. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem 4-es lett a középszintű magyarom, de emlékszem mikor kíváncsiságból ránéztem egy emelt szintű magyar érettségire, kb. 5 pontot nem tudtam volna összeszedni abból.
2021. febr. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én majd 2 év múlva érettségizek, de szeretnék felkészült lenni. 10-es ként nem tudok semmit. Sztem nem lenne elég idő, ha a szóbeliket megtanulom, meg vmi szabályokat, elemzéseket....
2021. febr. 26. 12:26
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kettes!

Lehet, hogy egy vicc az érettségi, de nem ártott volna neked se, főleg a magyar...

2021. febr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Akkora szarvashibákat nem követtem el, amiért a gagyi érettségin meghúztak volna. De ha neked ettől jobb akkor a telefonomon a hogy helyett higy jött be. Ez legyen az életem legnagyobb hibája! Igaz a helyesírás alól fel voltam mentve az érettségin.

2021. febr. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!