Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanuljam azt, ami igazán...

Tanuljam azt, ami igazán érdekel, vagy azt, amiből meg tudok majd élni?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek, de úgy érzem,hogy aktuális már a kérdés, hogy milyen szakot válasszak majd.

Nagyon tetszik a tanító szak,viszont tudom,hogy milyen siralmasak a fizetések pályakezdőként,és később sem lehet hatalmas emelésre számítani az évek alatt. Nem tehetős a családom, így nem tudnak lakással támogatni az indulásomban, ami azt jelenti, hogy egyetem után is itthon kell laknom. Ha tehetősebb családból származnék és lenne egy ingatlan,amiben tudok élni,akkor nem lenne kérdés, de a tanári fizetésből lehetetlen albérletet fizetni, önerőre gyűjteni. (Tudom,senki nem egyedül bérel,vesz lakást,de nem szeretnék teljesen egy másik embertől függni majd.)


Így hát nem tudom mi legyen a választásom majd. Tanuljak annak, ami igazán érdekel, de cserében még nagyon sok évig éljek itthon függetlenedés nélkül, vagy tanuljak egy jó szakmát/keressek egy jobb kilátással rendelkező egyetemi szakot.


Ki mit javasol,miért?



2021. márc. 2. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Azt gondolom, amíg ilyen siralmas a helyzet a tanítói fizetések terén, luxusnak tekinthető, ha valaki tanítói szakra megy. Keress inkább olyan szakot, ami érdekes számodra ÉS meg tudsz belőle élni - ettől még foglalkozhatsz gyerekekkel, vagy tanítással, nem tudom melyik fogott meg a szakmában. De havi 120 ezerből nem fogsz tudni életet építeni, így a konkrét tanítói szakot elengedném a helyedben.
2021. márc. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
A kezdő tanári 130 ezret csak az vállalja be akinek van pénze ezt mint hobbit finanszírozni. Budapesten egy garzon 100-130 plusz rezsi. És akkor még enni is kéne.
2021. márc. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Hiába tanulod azt ami nem érdekel, vagy nem fogsz benne dolgozni vagy utalni fogod minden percét
2021. márc. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%

A munka megélhetés, nem hobbi. Csak szerencse, ha a kettő ugyan az, van átfedés.

Egyetem mellett simán vállalhatsz korrepetálásokat is, vagy később még oktathatsz is, ha ez minden vágyad. Akár második szaknak elvégzel egy tanítóit, ha nagyon szeretnéd.

2021. márc. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt velem idén csak az ovonoi szakkal... Én végül beadtam a jelentkezésem, de tervben van masoddiploma/ esetleg valami szakma amit mellette csinalhatok. Szerintem ha tenyleg ezt szeretned kezd el tanulni.
2021. márc. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Én is tanítónak tanulok (jelenleg itthon vagyok a kisfiammal) de mellette van egy biztos munkám és férjem aki támogat ebben az őrült ötletemben. Viszont ha el is végzem az iskolát, addig nem szeretnék benne dolgozni amíg ilyen a megbecsülés minden téren. Így valóban egy "hobbi", de arra jó lesz hogy a hamarosan iskolát kezdő kislányomnak segítsek az alapoktól és úgy mindenben amit tudnia kell az általános iskolában.

Nehéz döntés az biztos, nem tudok jó tanácsot adni. Nekem is ez volt az álmom de eddig nem mertem belevágni. Viszont ebből megélni tényleg nem lehet. Gondolnom kell a gyerekeimre így a "hobbim" az csak marad hobbi.

Sok sikert kívánok a döntéshez!

2021. márc. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj olyat, amit nem szeretnél, helyezkedj el benne és utálni fogod minden percét.


Én 15 év munka után döntöttem a tanítói pálya mellett. 20 éve vacilláltam a 2 iskola között, a másikat választottam, elvégeztem, dolgozom benne. Most meg munka és család mellett belegebedek, de akkor is azt fogom csinálni, amiben örömömet lelem.

Anyagi helyzet akkor sem volt jó, most sem az. Nem is lesz jelentősen jobb. De baromira nem mindegy, hogy hogyan indulok majd neki a reggeleknek.

2021. márc. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
7es válaszoló, jól értem hogy most tanító vagy és hogy ez volt az álmod? Most pedig megvalósítod... Én is emiatt csinálom a tanítóit mert gyerekkori álmom.
2021. márc. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok tanító. Most tanulom.

Nem ez volt az álmom, de az sem, amit tanultam. Ellenben időközben úgy tűnik, "megértem" rá, és most, felnőtt fejjel tudom, hogy mit szeretnék csinálni.

Jobb lett volna 18 évesen is tudni.

2021. márc. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Dettó én is ugyanígy vagyok. Teljesen más irányba kanyarodtam középsuli után, aztán most jött el az idő hogy belevágjak. Szeretnél és tervezed amúgy, hogy tanítóként dolgozol majd ha végeztél?
2021. márc. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!