Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinfót megéri elkezdeni...

Mérnökinfót megéri elkezdeni levelezőn kettes matekérettségivel?

Figyelt kérdés
2. diplomának gondoltam, levelezőn, de sajnos a matek sosem volt az erősségem.

2021. márc. 9. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Magam mérnökinformatikusként diplomáztam. Nálunk két féléves tárgy volt az analízis, illetve a diszkrét matematika, melyek teljesítését követően szigorlatozni is kellett a tárgyakból. Ezen kívül pedig kötelező tárgy volt a valószínűségszámítás is.


Bár pontos arányt nem tudok mondani, de ezen tárgyak azok közé tartoztak, melyekből az átlagosnál többen buktak.


Én különórákat vettem hetente több alkalommal, nekem az elég volt.


Ha gyakorolsz, esetleg te is veszel plusz órákat, nem teljesíthetetlen kihívás. Illetve, az egyes egyetemek között is elég nagy az eltérés a számonkérésben, nyilván van, ahol könyebb.


Esetleg, ha úgy gondolod, kérdezz privátban.

2021. márc. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Elég sok matek van mérnökinfón. Ha a kettest középszintű érettségin érted el, akkor pedig a kérdés még viccnek is rossz.
2021. márc. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szenvedni fogsz, amúgy is az egész infó szakma az absztrakt, matekhoz hasonló gondolkodásra épül
2021. márc. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
kettes matekkal nagyon fel se vesznek :D
2021. márc. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!