Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha jelentkezek az ELTE-re...

Ha jelentkezek az ELTE-re amerikanisztikára, azzal milyen munkalehetőségeim lesznek?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy az anglisztikán belül lehet specializálódni, csak amerikanisztikára. Ha ezt elvégzem, akkor milyen munkalehetőségek vannak ezzel a szakkal?

2021. márc. 13. 18:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
84%
#10 Akkor neked halvány fingod nincs, miről szól az egyetem. Egyetem már akkor is létezett, amikor még piac sem volt a mai értelemben, és kapitalista gazdaság. Az egyetem a tudomány és a kutatás terepe is egyben, nem csak annyi a rendeltetése, hogy menedzsereket meg biznííísszzmen-eket gyártson, akil majd Boss öltönyben meg Rolex órával a karjukon veressék magukat a kapitalista versenyben, hogy melyikőjük a f.szább gyerek, kin van a drágább óra, kinek nagyobb a cege... Ha pusztán erről szólna az egyetem, a kultura kihalna, a tudományok nem fejlődnének, az emberek két lábon járó zombik lennének.
2021. ápr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Fú micsoda belső frusztráció.


Ezért szeretem a kapitalizmust (:P), a gyengék fröcsögnek, dühöngenek (persze csak a neten), az erősek meg "veretik".


Mindenkinek egy élete van, nem kellene inkább ezt az egyet élvezned a dühöngés helyett? :D


(teljesen mindegy, hogy az egyetem elméletileg mire való, a gyakorlatban élünk, nem az elméletben)

2021. ápr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
83%

"Fú micsoda belső frusztráció."


Amit te bemutattál a hozzászólásodban, az valóban az. Miután érveltem, hogy miért nem csupán a piaci igényeket elégíti ki az egyetem, erre te elkezdtél habzó szájjal kapálózni, miközben cáfolni meg sem próbáltad érdemben, amit írtam.


Na ez a hozzászólásod egy jó példa arra, hogy mire lehetne számítani, ha pusztán piaci igényeket elégítene ki az egyetem.

2021. ápr. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

"mire lehetne számítani, ha pusztán piaci igényeket elégítene ki az egyetem"


Jórészt most is csak piaci igényeket elégít ki, de ne aggódjatok, majd az alapítványi kiszervezés után visszább lesz vágva a felesleges karok/szakok száma, ez már most látható.


A piaci igények pont ezért piaciak, mert az emberek szükségleteit elégítik ki. Ehhez pedig mérnökökre, orvosokra, társadalomtudósokra, közgazdászokra, jogászokra van szükség, és nem semmirekellő bölcsészekre. Ez egy tény, ezzel értelmetlen vitatkozni.


A kutatás valóban fontos, de nem az ostobaságokat kell kutatni.

2021. ápr. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
74%

"Ez egy tény, ezzel értelmetlen vitatkozni."


Mint ahogy veled is, mert ezek szerint a te képességeid is megállnak a szükségletek kielégítésénél.


"és nem semmirekellő bölcsészekre"


Joghallgatóként mondom, hogy igen is szükség van bizonyos mértékben bölcsészekre. Nyilván nem azokra, akik 3 évet tengődnek egyetemen csak azért, hogy legyen egy diploma, hanem komolyan is gondolják. A kultúrára is van piaci igény, ha már itt tartunk, a kultúrát meg nem a mérnök fogja megteremteni. A bölcsész hivatás egyik célja pedig, hogy valamilyen módon hozzájáruljon ahhoz, hogy kevesebb hozzád hasonló egyszerű gyökér felfogással bíró ember legyen.


Nem tudom, ki hogy van vele, de számomra a szükségletek kielégítése, amire te hivatkozol, az állatvilág legfőbb ismérve. Az ember azért tudott kiemelkedni az állatvilàgból, és áll a tápláléklánc csúcsán, mert több annál, mint ami egy egyszerű ösztönlényt jellemez.


Az ilyen hozzád hasonló egyszerű kétbites "érveléssel" előállók mindig ugyanezekkel a sablon panelekkel jönnek, és általában mindőjüknek egyszerre szerepelnek a szükségletek, piaci igények stb. a hozzászólásaikban, miközben a kultúrának nyoma nem látszik egyikőjükben sem. Csak miközben a kultúra és a bölcsészet ellen érveltek, elfeledkeztek arról a tényről, hogy a bölcsésztudományoknak köszönhetitek, hogy egyáltalán érvelhettek, és, hogy a magyar nyelvet így használhatjátok ebben a formában, merthogy nyelvtudósok formálták annó ilyenre. Szóval itt az egyik alapvető megjelenése a bölcsésztudományok értelmének.


Amúgy a kedvenc érvelési hiba, amin jót szoktam derülni humán beállítottságúként és az érvelési technikákat aránylag az átlagnál jobban ismerve, amikor valaki megpróbálja olyan módon hitelessé tenni az érveit, hogy határozottan kiemeli, hogy "ezek tények ÉS KÉSZ". Azt hiszitek ettől nem lesz megcáfolható, vagy mi?


Szerintem a kultúra nagyobb tisztelete rád férne. Lehet, hogy nagyon sok pénzt teszel el havonta, és te ebben méred a saját értékedet, ettől függetlenül nem ezért leszel valaki és az emberi érték ettől több. Rengeteg semmitmondó ostoba celeb stb. szaladgál milliókal a zsebében, ettől függetlenül emberileg a legtöbbjük egy nagy nulla, tisztelet a kivételnek.

2021. ápr. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!