Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy lusta embernek mennyire...

Egy lusta embernek mennyire hülyeség ügyvédnek tanulnia?

Figyelt kérdés

A magolásban sosem voltam jó. Szerintem max a verseket magoltam be, ha muszáj volt. Nem is nagyon tanultam iskolában, és olyan négyes körüli átlagom volt. Ennek ellenére nagyon szeretek érvelni, kicsit nagyszájú vagyok, de minden vitában általában jó érvekkel sikerül is nyernem. Szeretem tudni a jogaimat. Általánosban is meg gimiben is elolvastam a házirendet és hasznomra is vált. Amit aláírok bárminél azt is átolvasom és értelmezem, hogy tudjam pontosan, mit írok alá. Mindezeket azért, mert érdekel. Szeretek kiállni magamért és másokért.

Mennyire lenne így érdemes ügyvédnek tanulni. Lustaságom ellenére tudnám élvezni?

Köszi, ha válaszolsz!



2021. márc. 15. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy ügyvédnek tisztában kell lenni a törvényekkel és jogszabályokkal, amik állandóan változnak. Ez állandó "magolás"-t igényel.
2021. márc. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod alapján annyira nem lehetsz lusta, mint sokan mások ezen az oldalon. Szerintem próbáld meg!
2021. márc. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
95%

A régi ügyvédünk az egyik leglustább ember a világon. Egy jogilag zavaros telek örökléssel kapcsolatos tárgyalásait segített lebonyolítani. Évekig görgette az ügyet, sokszor mikor felhívtuk, teljesen bepiálva vette fel a telefont, stb... meg persze rengeteg pénzt leakasztott.


De megcsinálta! És azelőtt, meg azóta is él, mint Marci hevesen.


Viszont készülj arra, hogy ha el is végzed a jogi egyetemet, még sok-sok év gyakorlás és tapasztalatszerzés áll előtted, mielőtt jól kereső ügyvéd lehetsz

2021. márc. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!