Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatikus vagy...

Gazdaságinformatikus vagy programtervező informatikus?

Figyelt kérdés

Ma rámjött a rettegés, hogy mi van, ha szar informatikus leszek, mert a matek nem a kedvenc tárgyam.

Nem vagyok hülye hozzá, csak nem szeretem és beletelik egy kis időbe, mire megértem a dolgokat.


A mérnökinformatikust kizártam, mondván hogy ahhoz tuti rengeteg matek kell. Az üzemmérnök-informatikust szintén, mert azzal nem lehet menni mesterképzésre.


A programtervező informatikust nem tudom, hiszen ott csak kódolni kell tudni, nem...?

A gazdaságinformatikusról fogalmam sincs. Matekosnak hangzik, sok kell?


A Szegedi Tudományegyetemre szeretnék menni. Ezekkel később el fogok tudni helyezkedni?


és most van faktválasztás is. Én matek + info-ra gondoltam, jó lehet?


Előre is köszönöm!



2021. márc. 17. 11:49
A kérdező szavazást indított:
Gazdaságinformatikus
Programtervező informatikus
28 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%

A proginfóhoz több matek kell, mint egy mérnökinfóhoz vagy egy gazdinfóhoz.


A proginfón leginkább matek és infós tárgyak vannak, a gazdinfón pedig gazdasági tárgyak és infósak. A mérnökinfón infós, matek és némi elektronika van. (Ergo kis fizika is kell.)


A kérdés inkább az, hogy mivel szeretnél foglalkozni?

Hátha úgy tudok segíteni. :)

2021. márc. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Őszintén, még én sem tudom pontosan. :/
2021. márc. 17. 12:09
 3/22 anonim ***** válasza:
98%

Ismerek proginfósokat és mérnökinfósokat is az SZTE-ről. Még az elején vannak, de sok a matek. Főleg az alapozó tárgyak között. Ja és eddig kb ugyanaz volt a matekjuk. Kalkulus, diszkrét matek. De ezek mindenhol lesznek bárhova mész.


Én nem próbáltam, de azt mondják, hogy ilyesmivel jól el lehet helyezkedni.


Ha ebben az irányban gondolkodsz, akkor mindenképp jó a matek-infó fakt.

Sok sikert!

2021. márc. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
98%

Szia!


Matek alapból kell mindegyik infós szakhoz, csak másmilyen. Ahogy az előző válaszoló is írta, jap, a mérnökinfóhoz inkább a műszakisabb matek kell, míg a proginfóhoz inkább számtudosabb matek, bonyolultságelmélet, formális nyelvek, valszám statisztika, a gazdinfóhoz pedig értelem szerűen gazdasági matek (itt is van valszám, statisztika, de számvitel, mikro-makroökonómia is). Tényleg attól függ, hogy mi érdekel, mivel szeretnél foglalkozni. Tény, ahogy Te is írtad, hogy az Üzemmérnökinfóval nem tudsz KÖZVETLENÜL és ez a fontos, hogy közvetlenül mesterre menni, viszont néhány tárgy pótlásával igen. Szóval tulképpen így sem esel el a lehetőségtől. A üzemmérnök, vagy ahogy mi hívjuk, a zümi az gyakorlatiasabb képzést ad, tehát kevesebb "sallang" tárggyal, hanem több azonnal használható tudással gazdagodsz, ami azt jelenti, hogy egyből tudsz majd dolgozni, azzal, amit tanultál, amíg az előbbi 3 szak kicsit elméletibb, azzal is mehetsz persze webfejlesztőnek, vagy mobilapp fejlesztőnek, de az nem egészen arra van kitalálva. Bármelyik mellett is döntesz, nem lesz gondod a munkakeresésnél, bár az fontos (és ez lehet közhelyesnek hangzik 😅), hogy csinálj saját projekteket, mert a papírnál sokkal fontosabb a tudás és a tapasztalat, és az egyetemen egy-egy félév olyan rövidke idő, hogy az alatt nem igen fogsz megtanulni semmit, hacsak nem gyakorolsz a szabadidődben is. Ha bármi egyéb kérdésed van, én is szívesen segítek, én a 3. évemet végzem pont ott (az SZTE-n), mérnökinfósként, szóval keress bátran akár privátban is.


Sok sikert (ugyan még messze van) a felvételidhez is! 😉😀

2021. márc. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%

Infó az kb ugyan.

Annyi, hogy mondjuk a tárgyak 70%-a egyezik prognál a maradék 30 valami matekos, mérnökinfónál elektro meg fizika gazdaságisnál meg gazdaság.


Persze intézménye válogatja mi hol keményebb.

2021. márc. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
97%

Uhh, nagyon nem vagy képben ezekkel a képzésekkel.


Programtervezőn van a legtöbb "matek".

Mérnökinfon kevesebb "matek" van programtervezőhöz képest, de helyette mérnöki tárgyak, pl. elektro.

Gazdinfon kevesebb "matek" van programtervezőhöz képest, de helyette vannak gazdasági tárgyak.


A matek azért időjeles, mert akármelyikre mész, a szakspecifikus tárgyak is számolósak lesznek, mint mérnökinfon az elektro.


Üzemmérnökinfoval lehet menni mesterre, csak kell teljesítened pár kreditet mester előtt.


Nagyjából mindenben tévedtél. Ha nem szeretnéd bármelyiket is vállalni a matek miatt, a többit se vállald.

2021. márc. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolkoznék a Te helyzetedben, hogy a matek nem a legkedvesebb tárgyam, akkor azonnal el is engedem a proginfót, mert annak a legnagyobb része matek, sőt a prog része is nagyon elméleti, legalábbis az ELTE-n.

Üzemmérnök akkor, ha nem célom az Msc, de nyitva akarom hagyni neki a lehetőséget, viszont annál inkább akarok hamar elhelyezkedni az iparban.

Gazdinfo vs Mérnökinfo között pedig aszerint döntenék, hogy melyikhez van nagyobb huzalmam, inkább foglalkoznék gazdasági dolgokkal egy kis proggal megfűszerezve, vagy inkább programoznék egy kis elektronikával bővítve a tudásom.

Azonban amennyiben gyakorlati tudást szeretnél szerezni programozásból, véleményem szerint a mérnökinfón van rá a legnagyobb esélyed, mert ott nagyon jó egyensúlyban van az elmélet és a gyakorlat is. A minimális elektronika ami van, az meg éppen arra jó, hogy szélesebb munkakörben tudj elhelyezkedni. A matek mérnökinfón egyáltalán nem vészes, pont a szerethető kategórián belül van, így nem fog elmenni a kedved az egész programozástól, mert az enyém biztosan elment volna, ha proginfóra megyek.

2021. márc. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Az elektronika fizikát takar? Mert azt kifejezetten szeretem és szerintem tök egyszerű tantárgy is.
2021. márc. 17. 14:29
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Én a BME mérnökinfóról tudok információt szolgáltatni, itt a konkrét matek kimerül 2 Analízis, 2 számításelmélet és 1 valszám tárgyban.

Ezek kívül van 2 fizika még. Az elektronika meg kb. a digitális technika, ami szintén 2 féléves. Vannak még egyéb tárgyak, amik köthetőek ide, de egyik sem teljesíthetetlen és nagyon hasznos tudást adnak, amit később az iparban nagyon jól tudsz hasznosítani, de egy proginfós nem bír vele. Természetesen vannak szakirányok és attól függően lehet több matek/infó/elektronika tárgyad, de ott már tényleg azt választod, ami neked szimpatikus. Szerintem nagyon megéri a mérnökinfó, de nyilván csak akkor, ha inkább érdekelnek a műszaki dolgok, mintsem a gazdaságiak.

2021. márc. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Szóval, akkor a legtöbb gyakorlati tudást mérnökinfón tudom szerezni, ha jól szűrtem le?
2021. márc. 17. 14:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!